Beşli fotoğraf, düşürülen SİHA ve yeni tezkere

Geçtiğimiz pazar günü Ankara'da İçişleri Bakanlığına yapılan PKK saldırısı üzerine bu hafta içinde Türkiye, Suriye ve Irak'ta hava operasyonları gerçekleştirdi.Bu süreçte bir...

Geçtiğimiz pazar günü Ankara'da İçişleri Bakanlığına yapılan PKK saldırısı üzerine bu hafta içinde Türkiye, Suriye ve Irak'ta hava operasyonları gerçekleştirdi.

Bu süreçte bir açıklama ve bir fotoğraf karesi çok dikkat çekti.

Dış işleri Bakanı Fidan, "Irak ve Suriye'de PKK-YPG'ye ait bütün altyapı, üstyapı tesisleri, enerji tesislerinin bundan sonra Türkiye'nin topyekûn meşru hedefi olduğunu" açıkladı.

Ve şu uyarıda bulundu: "Üçüncü tarafların PKK-YPG'li tesislerden ve şahıslardan uzak durmasını tavsiye ediyorum."

Bu teknik dille ifade edilen sert bir uyarıydı.

Fotoğraf ise Savunma Bakanlığında Dışişleri Bakanı Fidan, Milli Savunma Bakanı Güler, İç İşleri Bakanı Yerlikaya, MİT Başkanı Kalın ve Genel Kurmay Başkanı Gürak'ın gerçekleştirdiği toplantıya dairdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sabah’a veda etmenin bu kadar zor olacağını biliyordum 20 Mayıs 2024 | 661 Okunma Yeni gelişmeler normalleşmenin seyrini nasıl etkiler? 17 Mayıs 2024 | 1.402 Okunma Değişim ama nasıl? 14 Mayıs 2024 | 562 Okunma Yeni Anayasa tartışması neden kaçınılmaz? 11 Mayıs 2024 | 111 Okunma CHP ve İyi Parti rol mü değiştiriyor? 10 Mayıs 2024 | 289 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar