"Yarım milyon avans"

Her yenilgide kelle almak geleneğimizde var. Tarih boyunca hep böyle olmuştur. Ak Parti'de de "Boynu vurulacaklar listesi" hayli kabarık.

Tamamen objektif gözle tararsanız, 23 Haziran'ın çözümü kesinlikle bunda değil.

Yoksa alın elinize kâğıt kalemi başlayın doldurmaya. En tepeye de İstanbul'da 31 Mart seçimini iptal ettiren Ali İhsan Yavuz'u kaydedebilirsiniz. Peşinden kimi gazetelerin fotoğraflarını basıp yenilenler başlığıyla deşifre ettiklerini. Peki böylesi bir uygulama Ak Parti'yi arındırır mı? Mümkün değil. İçişleri, Ticaret Bakanlarını da hallettik. Olay halloldu mu? Yine imkânsız.

Mal beyanı

"Peki neden" derseniz aynı akıl hocaları ortalarda dolaşıyor. Adam gazeteci kartvizitli, mantığına bakın: "İstanbul Belediye Başkanı seçildi, mal beyanına dikkat." diyebiliyor. Üç nesildir müteahhitlik yapan bir ailenin bu kadar varlığı olmasından normal ne var? Bu mantıkla Koç ve Sabancı ailelerini de yargılayabilirsiniz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Az daha fıtık oluyordu... 09 Temmuz 2020 | 196 Okunma İçimizi cız ettiren orman yangınları 08 Temmuz 2020 | 40 Okunma Korona yetmedi PFAPA kapıda 07 Temmuz 2020 | 270 Okunma Bu kafa daha çok fabrika patlatır... 06 Temmuz 2020 | 232 Okunma TRT ekranından gazetecilik dersi 05 Temmuz 2020 | 1.758 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar