Vahşetin yıldönümü olur mu?

Öncelikle bir konuya değinmek istiyorum. Uzman değilim ama bazı kelimelerin yanlış yerlerde kullanıldığına inanıyorum. En çarpıcı örneği 15 Temmuz'un üçüncü yılından verebilirim.

Pek çok kanal, yürekleri dağlayan bu ayaklanmada yıldönümünü kullandı.

Bu yanlışlık tek bir günle kalmıyor. Sürdürmekte ısrar ediyorlar. Kutlanan doğum, nişan, evlilik vb.. ise lafım yok. Kötünün yıldönümü olmaz ki. Yüzlerce insanımızın şehit, binlercesinin gazi olduğu bir katliamda kelimeleri kullanırken daha seçici olmalıyız.

İnat

Bazı ekranlar 15 Temmuz için hiçbir özel çaba göstermedi. En tipik örneği Acun Medya'dan verebilirim. Yine alışkanlıklarını uyguladılar. TV8'de Komedi Türkiye yayımlandı. TV8.5'ta ise O Ses Türkiye'nin 85. baskısı verildi. Arada bir iki kamu spotunu aktararak 15 Temmuz'u hatırladılar.

Kimileri de bunca şehit ve sakat kalmışa rağmen saçma sapan iddialarını tekrarladılar: "Yerli malı senaryo idi." Koca koca ve aklı başında sandığımız insanların bunda ısrarını anlamak mümkün değil. Kişisel olarak yanlış yaptıkları inancındayım.

Özel programlar

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kayyum atamaları devam edecek 20 Ağustos 2019 | 820 Okunma Önemli olan Kapıkule ötesi 19 Ağustos 2019 | 85 Okunma 60 milyon kişi tehlikede!.. 18 Ağustos 2019 | 129 Okunma ABD-Rusya anlaşması 17 Ağustos 2019 | 265 Okunma İSTANPOOL... 16 Ağustos 2019 | 237 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar