Tribün şarkıları mitinglere taşındı

Bestelerin bazen ritmi bazen sözleri kimi takımlar için marşa dönüşmekte. Amigoların bu konudaki başarısını inkâr edemeyiz. Popüler şarkıları kısa sürede uyarlayıp binlerce taraftara...

Bestelerin bazen ritmi bazen sözleri kimi takımlar için marşa dönüşmekte. Amigoların bu konudaki başarısını inkâr edemeyiz. Popüler şarkıları kısa sürede uyarlayıp binlerce taraftara söyletiyorlar.

"Bir baba hindi, olaydı şimdi"ye sıkışıp kalan uyarlamalar şimdilerde epey çeşitlendi. Kayahan'ın "Bizimki bir aşk hikâyesi siyah-beyaz..." şeklinde devam eden şarkısı önce Beşiktaş tribünlerinde yankılandı. Şimdi ise mitingi meydanlarında söylenmekte.

Tuhafıma giden, yarım düzine takımın taraftarı olan Recep Tayyip Erdoğan sıralamasında birinci olan Fenerbahçe hiçbir zaman ilk tercih olmadı.

Belki eş durumundan yakıştırabiliriz. Çünkü Emine Erdoğan aileden iyi Beşiktaşlıdır. Buna tanığım. Onun Vodafone Park'ın yapımında uyguladığı "adam adama markajı"nı hatırlayın. Parasal sıkıntılarda "Kartal kanadı" kesildiğini bilmeyen çok azdır.

Divan benden öğrendi

Zamanında Beşiktaş Divan üyelerinden önemli bir bölümü ziyaretime gelmişti. "Emine Erdoğan iyi Beşiktaşlıdır" dediğimde şaşırmışlardı. Hemen konunun üstüne gittiler. Emine Erdoğan yazılı formalar hazırlandı. Ayıp olmasın diye muhterem eşine de aynısından yaptırıldı. Zamanın Başbakanı da bunu da koleksiyonunun içine kattı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzin 20 Kasım 2020 | 125 Okunma Bağırmayın!.. 19 Kasım 2020 | 296 Okunma Harekatlar 18 Kasım 2020 | 256 Okunma Ayak topu "bizim dünyamız" 17 Kasım 2020 | 96 Okunma Söylemler/çelişkiler 16 Kasım 2020 | 145 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar