Tavşan avlamak için, çalı taşlamak

Kalemşor dostlarımız teker teker sezon açmaya başladılar. Bugün sıra Yaşar Usluer dostumda. Gündemin önemli konularına birer birer değinmekte. Hepsinin mantık dokusu sağlam:"Saygıdeğer Burhan...

Kalemşor dostlarımız teker teker sezon açmaya başladılar. Bugün sıra Yaşar Usluer dostumda. Gündemin önemli konularına birer birer değinmekte. Hepsinin mantık dokusu sağlam:

"Saygıdeğer Burhan abi,

Çekinmeden sadece doğruları yazıp bizleri bilgilendirdiğiniz için sağ olun. İyi ki varsınız. Fazla konu olduğu için yazı uzuyor. Sondan başlayıp özetleyerek katkıda bulunmaya çalışacağım.

Enflasyon

Sizin de belirttiğiniz gibi 'Enflasyon sadece tencerede değil. Elektrik, su, doğal gaz, ulaşımdaki artışlar hiç hız kesmiyor. Hazine ve Maliye Bakanı'nın tek hanelere inildi dediği rakamlara inanan bir Allah'ın kulu yok.' Sayın bakanın kendi de inanmıyor. İnanmış gibi anlatıyor. Ana kalemlere ikişer defa zam yapılmasına bir yenisi eklendi. Köprülere ve otoyollara yüzde 20 artırım yapıldı.

Biliyorsunuz en uysal hayvan kedidir. Köşeye sıkıştırılırsa üzerinize atlar, tırmalar. Enflasyon da böyle. Rakamlarla oynayıp tek haneye düşürüldüğü söylense de gerçek er geç ortaya çıkar. Neticede döviz yükselecek, gerçek enflasyonu açıklamak mecburiyetinde kalacaklardır. Zira memura, işçiye, emekliye verilen zamlar enflasyonun altında kalacak arz/talep dengesi bozulacaktır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ayin Yöneten Başkan Yardımcısı... 19 Ekim 2019 | 125 Okunma ​​​​​​​Trump'un "Uçar Birliği" 18 Ekim 2019 | 120 Okunma ​​​​​​​Putin bizi kullanıyor 17 Ekim 2019 | 936 Okunma ​​​​​​​"Bunun adı mucize değil; Hak Ediş" 16 Ekim 2019 | 187 Okunma ​​​​​​​"Bunun adı mucize değil; Hak Ediş" 16 Ekim 2019 | 42 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar