Seçimde de uzmanlık şart

Hukuk önemli konudur. Kendi içinde de pek çok dala ayrılır. Kişisel tercihim Ceza Hukuku. Ancak, her şeyden önce avukatlar için geliri bir hayli yüksek bölümler var; "deniz ve ticaret."Şimdilerde futbol, iyi kazanç...

Hukuk önemli konudur. Kendi içinde de pek çok dala ayrılır. Kişisel tercihim Ceza Hukuku. Ancak, her şeyden önce avukatlar için geliri bir hayli yüksek bölümler var; "deniz ve ticaret."

Şimdilerde futbol, iyi kazanç sağlayanlar arasına girdi. Parasal anlamda özelliği olmayan "seçim hukuku" ise şöhret ve politikaya atlama açısından kıymete bindi.

Tüm seçim kampanyası boyunca ne kadar hukukçu varsa kendilerini" seçim yasası uzmanı" diye satmaya başladılar. Olabilir, "Mevcut yasa maddelerini çalışır" hava basabilirsiniz. Ancak bu dalda kendini gerçek anlamda yetiştirmiş çok az nitelikli isim mevcut.

Mesela Ömer Lütfü Avşar. Ak Parti'nin gayriresmi sözcülerinden Pınar Hacıbektaşoğlu'na bile "Üstat" diye hitap ettirebildi. Eski deyimle irticalen konuşması, bilgi gücünü ortaya koydu.

Doğrular

Avşar'ın olağanüstü itirazda, "süre sınırı olmadığını" söylediğinde karşı taraftakiler önlerine bakmakla yetindi. Avşar'ın ayrıca Ak Parti'nin itirazının somut delillere dayanmadığını ispatlayışı mükemmeldi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzin 20 Kasım 2020 | 125 Okunma Bağırmayın!.. 19 Kasım 2020 | 296 Okunma Harekatlar 18 Kasım 2020 | 256 Okunma Ayak topu "bizim dünyamız" 17 Kasım 2020 | 96 Okunma Söylemler/çelişkiler 16 Kasım 2020 | 145 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar