Sarıgün dışarı Musa Kart içeri...

Kozmik Oda'ya giren savcının 17 yıla mahkûm olduğu gün, Cumhuriyet gazetesi çalışanları cezaevi rezervasyonu yaptırıyorlardı. Ataninemin benzetmesiyle "bu duruma köpekler güler."Hatırlayın, Kozmik Oda'ya omuz...

Kozmik Oda'ya giren savcının 17 yıla mahkûm olduğu gün, Cumhuriyet gazetesi çalışanları cezaevi rezervasyonu yaptırıyorlardı. Ataninemin benzetmesiyle "bu duruma köpekler güler."

Hatırlayın, Kozmik Oda'ya omuz veren isim Bülent Arınç'tı. Neler söylemişti. Girin arşivlere tekrar bakın. Destek verdikleri arasında, Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ı içeri atmaya uğraşan savcıya da destek atmıştı. Bakın, Arınç'ın ya da Kadir Topbaş'ın damatlarından söz etmiyorum.

Tanır mısınız?

Hani bir benzetme vardır; İstanbul beyefendisi. Bu laf sanki Musa Kart'a özel. Ünlü karikatüristin insani yanı muhteşem. Çizgileri olağanüstü. Ayrıca yaşadığım sürece karikatürlerinde tek bir hakaret görmedim. Tabii ki iğnelemeleri oldu. Bu da mesleğinin gereği. "Musa Kart içeri, Osman Sarıgün dışarı" diyeceksiniz. Yok böyle bir şey.

Ömer Çelik'in "Süratle ihraç edeceğiz" dediği Çubuk saldırganına destek verenlere iyi bakın. Ak Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan'ın" Yiğidimizi yedirmeyiz" demesini ne yapacağız? Eski vekil Metin Külünk telefonla kutlamasında tek başına mı?

Hukukçular

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
YENİÇAĞ'ı kaynak gösterse yeterdi... 14 Kasım 2019 | 14 Okunma Adam ajan, evi İstasyon 13 Kasım 2019 | 1.308 Okunma ​​​​​​​Siyasetin Var Odası 12 Kasım 2019 | 96 Okunma ​​​​​​​Ata'nın ikametgâhı ve 11 milyon ağaç... 11 Kasım 2019 | 312 Okunma ​​​​​​​Ata'mızı minnet ve özlemle anıyoruz 10 Kasım 2019 | 104 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar