Müthiş ikili

Ekrem İmamoğlu'nun dediği gibi matematiği hangi yönden uygularsanız uygulayın İstanbul'da seçim bitti.Kadir Topbaş'ın memleketi Yusufeli'nde iki oyla seçim kazanırken bayram edenler şimdi üzgün. İstanbul'da en...

Ekrem İmamoğlu'nun dediği gibi matematiği hangi yönden uygularsanız uygulayın İstanbul'da seçim bitti.

Kadir Topbaş'ın memleketi Yusufeli'nde iki oyla seçim kazanırken bayram edenler şimdi üzgün. İstanbul'da en düşük olasılıkla 10 binin üstünde fark yerken niye hazımsızlık gösteriyorlar.

Aslında iktidar korosundaki çatlaklar bir yerde mağlubiyetin kabullenilişi. Farkındasınız herhâlde, her gün her biri saatlerce konuşanlar sessizliğe büründü.

Ortada iki kişi kaldı. Biri genel başkan yardımcısı. Diğeri parti sözcüsü. Ömer Çelik kimi zaman anayasadan söz ediyor. Bazen de YSK'nın görev statüsünden. Dün de söz ettiğim gibi. Çelik'in yaptığı sadece televizyon tartışmalarına limon sıkmak.

Büyükçekmece

İstanbul'daki seçimleri "Nasreddin Hoca'nın göle yoğurt mayası çalması"na dönüştüren sadece Ali İhsan Yavuz. O da, görevden alınma tarihini ötelemek uğruna çırpınıp duruyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
BAE casusları... 22 Nisan 2019 | 11 Okunma Tıptan Uzak Sağlıklı Hayat 21 Nisan 2019 | 215 Okunma Seçimde de uzmanlık şart 20 Nisan 2019 | 106 Okunma Ekrem İmamoğlu Demirel'i hatırlatıyor 19 Nisan 2019 | 824 Okunma Silkeleyin, düşecekler! 18 Nisan 2019 | 865 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar