"Montaj yok kesme var"

Emin Pazarcı ile birlikte çalıştık. Ankara büromuzdaydı. Bir vali çocuğu olması meslek avantajıydı. Şimdilerde iktidar yanlısı olması doğal...

Gece Görüşü'nde görünce şaşırmadım. Çünkü bu grup da artık Pazarcı'nın görüşlerini savunmakta.

Emin'in değerlendirmeleri arasında bir yorumuna şaşırdım. Ekrem İmamoğlu'nun konuşmalarının elden geçirilip, internet sitelerinde yayımlanması için "Montaj yok. Sonu kesildi." diyebildi. İşlediği İBB'den kadrolu bir gencin İmamoğlu'nu takrike kalkışmasıydı.

Hani Süleyman Soylu'nun "Tokat attı" şekline dönüştürdüğü iftira. İçişleri Bakanı daha sonra kasetin tamamını izlemiş olacak ki yapılan çarpıtmayı bir daha ağzına almadı.

Emin'e sormak istiyorum: "Kaydın en önemli bölümünü, yani sonunu yok edip yayınlamak ayıp değil mi?" Bu yönlendirme çabasıyla gerçekten şaşırttı beni.

Gereken buydu

Gece Görüşü'nde Abdülkadir Selvi'nin bir düzeltmesini ise beğendim. Aynen şöyle konuştu:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
YENİÇAĞ'ı kaynak gösterse yeterdi... 14 Kasım 2019 | 19 Okunma Adam ajan, evi İstasyon 13 Kasım 2019 | 1.308 Okunma ​​​​​​​Siyasetin Var Odası 12 Kasım 2019 | 96 Okunma ​​​​​​​Ata'nın ikametgâhı ve 11 milyon ağaç... 11 Kasım 2019 | 312 Okunma ​​​​​​​Ata'mızı minnet ve özlemle anıyoruz 10 Kasım 2019 | 104 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar