Kiminde çuvalla kiminde hiç yok!

Dün sabah, gazete almaya giderken çok yaşlı bir kadın gördüm. Yılların yorgunluğu yüzüne çökmüştü. Elinde bir naylon torba. İçinde beş ekmek vardı.

Belli ki, az ilerideki fırının yoksullar için ayırdığı "askıda ekmek" uygulamasından almıştı.

Yanından geçerken durumunu gözleriyle anlattı. Kilitlendim ve cebimdeki kağıt paraların en fazla satın alma gücü olanını çıkarıp verdim. Yine sessiz kaldı. Tam uzaklaşırken zayıf bir ses duydum; "Allah razı olsun." Bunu işitince zaten çekmeyen ayaklarıma hız verdim.

Tezat

Yürümeye çalışırken ekranlara düşen görüntüleri hatırladım. Ne yalan söyleyeyim, aklıma Alişan geldi. Elini öptürdüklerine banknot dağıtan hâli. Kendisine göre yeğenlerine bayram bahşişi dağıtıyordu. Kuyruğa girenler arasında koca koca kazuletler de gördük. Adı "mıh .ıçtı"ya çıkmış türkücü belli ki TRT'nin aldıklarının bir bölümünü veriyordu.

Bakan eşi de

Daha sonra Turizm Bakanı'nın eşinin kendi sitesine koyduğu fotoğrafı hatırladım. Hani, tesettürlü bir kıza elini öptürürken çektirdiği resim. Yüzler objektife dönük. Verilen yeşilin 100 dolar olduğu görülüyordu. Gelen tepkiler üzerine kısa süre sonra bu görüntüler silindi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yüzyıl Savaşları... 24 Ekim 2019 | 45 Okunma Yüzyıl Savaşları... 24 Ekim 2019 | 12 Okunma ​​​​​​​"Bilinçli Muğlaklık" 23 Ekim 2019 | 158 Okunma Beşiktaş'ta seçimi Orman kaybetti 22 Ekim 2019 | 346 Okunma Bölücüye asla güvenmem 21 Ekim 2019 | 115 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar