Kendin pişir kendin ye ittifakı

"Kızgın demiri soğutmak" Türk'ün değer yargılarından biridir. Tanrı Dağı'ndan çıkışı anlatır. Erdoğan'ın bu benzetmeyi yapıp hemen peşinden "Türkiye İttifakı" lafını...

"Kızgın demiri soğutmak" Türk'ün değer yargılarından biridir. Tanrı Dağı'ndan çıkışı anlatır. Erdoğan'ın bu benzetmeyi yapıp hemen peşinden "Türkiye İttifakı" lafını etmesi kimilerini acabalara sevk etmişti.

Bahçeli'nin ikinci bölümü kendisine yorması ortalığı karıştırdı. Yaptığı çıkışlardan anladığımız kadarıyla MHP Genel Başkanı'nı cumhurun yerine yenisi mi hazırlanıyor telaşı sardı.

Fazla sürmeyen örtülü mesajlarla tekrar normale döndükleri anlaşılmakta.

Enteresan taraf muhaliflerin bu işlere hiç bulaşmaması. Onlar da örtülü koalisyonun hâlini merakla izliyorlar. Erdoğan'ın her zamanki "çelik-çomak oyunu" iktidarın kendi alanından hiç taşmadı. Bakalım "kayıkçı kavgası" ne zaman gündemden düşecek.

HUKUKTA UYUMSUZLUK

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bazı ihbarları değerlendirip yeni soruşturmalara başlaması seçim yasaları ve bunun içtihatlarına ters. Sandık kurullarında görevli isimlerin ifade vermeye çağrılması hukuken imkânsız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
YENİÇAĞ'ı kaynak gösterse yeterdi... 14 Kasım 2019 | 14 Okunma Adam ajan, evi İstasyon 13 Kasım 2019 | 1.308 Okunma ​​​​​​​Siyasetin Var Odası 12 Kasım 2019 | 96 Okunma ​​​​​​​Ata'nın ikametgâhı ve 11 milyon ağaç... 11 Kasım 2019 | 312 Okunma ​​​​​​​Ata'mızı minnet ve özlemle anıyoruz 10 Kasım 2019 | 104 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar