İstanbul her zaman değerli

2019 yılında bile, kimin yöneteceği konusunda "siyasi savaşlar" çıkan İstanbul'u elde etmek için yapılan mücadelelerden söz etmek istiyorum.

Erdoğan'ın "Bu şehri alan, Türkiye'yi yönetir" şeklindeki sözleri çok yeni. Bu nedenle kaybedilen seçimlerin başka yöntemlerle sil baştan yapılmaya çalışılması meydanda.

Napolyon'a göre "Dünyada tek yönetim olsa, başkenti mutlaka İstanbul'dur". Demek ki asırlar boyu bu kent için verilen mücadele boşuna değil.

Nereden, nereye

Hendek Savaşı öncesi, Kureyşli müşriklerin saldırısına karşı siperler kazılmaktadır. Arazi kum olduğundan, bu işi kolay zannedenler yanılır. Mescid-i Seba önlerinde kumun hemen bir karış altından başlayan kaya damarı hesapları alt üst eder.

Genç sahabeler keskileri alıp bütün güçleriyle mücadeleye hız verirler. Ancak küçük parçalar dışında emekleri boşa gitmektedir. Mübarek sanki demir madenidir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
TRT ekranından gazetecilik dersi 05 Temmuz 2020 | 804 Okunma Koronalı hayat için yeni uyarılar 04 Temmuz 2020 | 120 Okunma Lanet olsun bu iblislere.. 03 Temmuz 2020 | 481 Okunma Dikkatli olun kaçabilir!.. 02 Temmuz 2020 | 341 Okunma Efsaneye veda 01 Temmuz 2020 | 111 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar