İmamoğlu fark atacak

Yaşar Usluer, dostumuzun yolladığı son yazı geniş bir seçim analizi. Cumhur İttifakı'nın gelişimini iyi anlatıyor. Çok fazla değil, birkaç örnekle gelinen çelişkiler yumağını ortaya döküyor:

"7 Haziran 2015 seçimlerinden önce sözde çözüm süreci devam ediyordu. Güneydoğulu siyasetçilerin isteği doğrultusunda ilkokullarda her sabah söylenen andımız kaldırılmıştı. Resmî dairelerin önündeki T.C. ve Atatürk'ün dağa taşa yazılan 'Ne mutlu Türk'üm diyene' sözü de yok edilmişti. 29 harfli alfabemize 'Q, W ve X' harfleri de eklenmişti. HDP'li belediyeler Kürtçe isimlerini yazmaya başlamıştı.

Terörist başına sayın demek serbestti. 'Akil adamlar' illeri dolaşıyor, operasyon yetkisi askerden alınıp valilere veriliyordu. Teröristler karakolların önünde dahi yol kesip haraç alıyorlardı. İlçelerde belediyelerin araçlarıyla hendek-tünel kazmalarına göz yumuluyordu. Terörist başıyla görüşmeler devam ediyordu.

Sonrası

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
​​​​​​​"Bilinçli Muğlaklık" 23 Ekim 2019 | 143 Okunma Beşiktaş'ta seçimi Orman kaybetti 22 Ekim 2019 | 346 Okunma Bölücüye asla güvenmem 21 Ekim 2019 | 115 Okunma ​​​​​​​"Metreli ve kotalı balıkçılık" 20 Ekim 2019 | 93 Okunma Ayin Yöneten Başkan Yardımcısı... 19 Ekim 2019 | 158 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar