İdlib ateşi herkesi yakacak

Biz Fırat'ın doğusuna yoğunlaşırken yumuşak karnımız İdlib'den vurulmaya başladık. Suriye'nin sekizinci büyük ilinde üç milyon insan yaşamakta. Ama ne yaşamak....

Burada 12 gözlem kulemiz var. Ancak bölgenin kontrolü el Nusra'nın elinde. Ya da yerel adıyla Heyeti Tahrir Şam. Bu örgütün DEAŞ veya IŞİD'den farkı yok. İçlerinde her ülkeden kopup gelmiş militanları barındırıyor.

Bizim korumamız olmasa, rejim bunları çoktan halledecek. Alın size Türkiye'ye yine yüz binlerce doyurulacak gırtlak.

İkili kuşatma

Yönetimin şu andaki saldırılarından Moskova'nın haberi yok mu sanıyorsunuz? Putin'e diş geçiremiyoruz. Bu yüzden, bir-iki sırt sıvazlamayla olayı geçiştirmekten başka şey yapamıyoruz.

Zaman zaman ateş kes sağlanıyorsa da, İdlib kangren olmuş yara. Buradaki gelişmeler konusunda Amerika'nın da bilgilendirildiğini görememek gaflet hâlidir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
'Kılıçdaroğlu olsam gider, Akşener olsam gitmezdim' 23 Mayıs 2019 | 14 Okunma Ahmet Hakan'ın bittiği gece... 22 Mayıs 2019 | 3.718 Okunma Ailenin şampiyonluğu 21 Mayıs 2019 | 503 Okunma Atatürk'ün hakkını vermek 20 Mayıs 2019 | 251 Okunma Kurtuluş Savaşı'nın başladığı gün... 19 Mayıs 2019 | 64 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar