Futbol ve politika

Anket yapılsa Türkiye'de en sevilen İngiliz takımı Liverpool çıkar. Bundaki etkenler belli. Bir dönem elde ettiği başarılar önemli nokta...

Bu beğenideki diğer unsur, onların "Asla Yalnız Yürümeyeceksin" adlı tribün şarkısıdır.

Bugün dünyanın neresine giderseniz gidin İngilizce bilmeyen insanların bile bu şarkıyı söylediklerine tanık olursunuz.

14 yıl aradan sonra Liverpool takımının yeniden Şampiyonlar Ligi'ni kazanması, yani Avrupa'nın bir numaralı kupasını kaldırması büyük futbol olayıdır.

İstanbul'da

Chelsea'den sonra bir başka ada ekibi Süper Kupa Finali'nde oynama vizesi aldı. Beşiktaş'ın Vodafone Park'ı Ağustos'ta Liverpool-Chelsea kapışmasına tanıklık edecek.

Madrid'deki finale dönecek olursak, apolet büyüktü ama oyun tatsızdı. Onun da birkaç sebebi vardı. Ayak topu dünyasının en akıllı taktisyeni Jurgen Clopp. Her rakibe ayrı oyun kurmakta. Tottenham'a karşı taktiğinin özeti "oynatmamaktı." Topu rakipte bırakıp âdeta kilitledi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tek umutları Ordu Valisi 19 Haziran 2019 | 21 Okunma Kimse oyunu değiştirmez 18 Haziran 2019 | 206 Okunma Fıkraların Homeros'u Karadayı'yı kaybettik 17 Haziran 2019 | 323 Okunma Cenk Koray diploma aldı... 16 Haziran 2019 | 269 Okunma İflah olmazlar... 15 Haziran 2019 | 323 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar