Ezber bozuldu...

Seçimlere 38 gün kaldı ama, henüz debdebeli kampanyaları göremiyoruz. Sebebi belli. Yasal başlangıç yarın. Ortada iki ittifak var. Ayrıca tek başına uçması istenen önemli etken HDP. Cumhur'culara bakıyoruz...

Seçimlere 38 gün kaldı ama, henüz debdebeli kampanyaları göremiyoruz. Sebebi belli. Yasal başlangıç yarın. Ortada iki ittifak var. Ayrıca tek başına uçması istenen önemli etken HDP. Cumhur'culara bakıyoruz, bu partinin baraj altında kalması için her türlü tezgahı hazırlıyorlar. Besleme adamlarıyla, devamlı karalama halindeler. Yandaş anketörleriyle bir türlü yüzde 10'u buldurmuyorlar.

Şimdi yazacağımı yıllar önce MHP için kullanmıştım; "Hiç gerilmeden 13'ü geçer". Partiyi yüksek atlamacı bir atlete benzetmiştim. Bu defa HDP 13 olmasa da 11'in biraz üstü kesin. 13'ü cumhurbaşkanlığı yarışında Selahattin Demirtaş alacaktır. Eğer imkan olup, Ahmet Hakan'ın programında sazı eşliğinde iki türkü söyleyebilseydi, daha yukarılara tırmanırdı. Hangi türküler mi? Biri Yozgat Sürmelisi. Diğeri "Cemalım, aslan Cemalım".

Yeni adres

Bu aralar Teke Tek'e fazlaca takılıyorum. Çünkü CNNTÜRK'ün tartışmaları gibi fazla didişme yok. Bunda Fatih Altaylı'nın duruşu etkili.

Merhum Erol Olçok'un görevlerini üstlenen Faruk Acar'ı uzun uzun dinledik. Andy-Ar'dan Ak Andy-Ar'a dönüşen oluşumun patronu neler söyledi neler. En başta da "Muharrem İnce'nin önünü kestiği Meral Akşener dördüncü olur"u benimsetmeye çalıştı. En başarılı kamuoyu araştırmacıları olarak taksicileri gösterdi. "Bunlara göre, Erdoğan daha ilk turda seçilir" dedi. Acar bir yerde haklı; Tayyip Bey, duraklara girip çay içmeyi seviyor.

Faruk Acar'ın söyledikleri arasında Ak Parti milletvekili listesinin en az yüzde 50'sinin değişeceği var. Bunun da Erdoğan'ın değil, teşkilatın talebi olduğunu iddia etti. Kelimeleri dikkatli kullandı. Maksadı, küskünlerin sayısını çoğaltmamaktı. Hep "taze kan" imajı yaratırken tasfiye edilenlerin üstünü örtmeye çalıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzin 20 Kasım 2020 | 128 Okunma Bağırmayın!.. 19 Kasım 2020 | 298 Okunma Harekatlar 18 Kasım 2020 | 256 Okunma Ayak topu "bizim dünyamız" 17 Kasım 2020 | 97 Okunma Söylemler/çelişkiler 16 Kasım 2020 | 148 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar