Eski İstanbul Ramazanları

Neyzen Tevfik'i bir gün fena halde döverler. Öyle hale gelir ki, evinin yolunu zor bulur. Sonra da oturur şu dizeleri kaleme alır:"İnsaf kalmamış benî ademdeDün gece anamı hallettiler Acıbadem'de"NOT: Hemen buraya bir not...

Neyzen Tevfik'i bir gün fena halde döverler. Öyle hale gelir ki, evinin yolunu zor bulur. Sonra da oturur şu dizeleri kaleme alır:

"İnsaf kalmamış benî ademde

Dün gece anamı hallettiler Acıbadem'de"

NOT: Hemen buraya bir not düşeyim. Bazı konuları motomot yazmak alışkanlığım bulunmuyor. "Bu satırlar böyle değil, şöyle" diyenler zahmet etmesinler.

Neyzen'in pataklanma sebebi "oruç yemesidir."

Eski İstanbul'da dinî vecibelere dikkat edilirdi. Oruç tutanlara saygı gösterilirdi. Şimdi öyle mi? Cuma günü saat 15.00 sıralarında Sayısal bayisine gittim. Her zaman olduğu gibi tüm oyunlardan küçük küçük oynadım. Bu sefer fazladan bir Millî Piyango bileti de aldım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
​​​​​​​"Bilinçli Muğlaklık" 23 Ekim 2019 | 22 Okunma Beşiktaş'ta seçimi Orman kaybetti 22 Ekim 2019 | 344 Okunma Bölücüye asla güvenmem 21 Ekim 2019 | 115 Okunma ​​​​​​​"Metreli ve kotalı balıkçılık" 20 Ekim 2019 | 93 Okunma Ayin Yöneten Başkan Yardımcısı... 19 Ekim 2019 | 157 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar