Erdoğan havlu attı...

Üç kişi yan yana. Hep aynı dizilişte oturtuluyorlar.

Biri "komplo teorileri"nin son uygulayıcısı. Hemen solundakinin en önemli tarafı gerçekleri değil, temennilerini dikte ettirmek. Üçüncüsünün ise İstanbul'daki seçimi Ekrem İmamoğlu'nun kazanmasıyla süngüsü düştü. Hepsinin müşterek yanı, karşıt görüştekileri konuşturmama gayreti. Eski tabirle "sebilhane bardağı" gibiler.

Bu trioya yönetici olarak Ercan Gürses'i dâhil edebiliriz. Kendisini TGRT'de tanıdık ama bu kadar "yanlı" olabileceğini tahmin mümkün değildi. O kadar taktisyen ki kime ne zaman top atacağını iyi ayarlıyor. İşine gelen konuları da, hızla devreye sokuyor. Örneğin muhalif Ali Haydar Fırat'ı susturuyor. Anında İdris Kardaş'a yol veriyor.

Gözlem

Eski savcı Ruşen Gültekin'in "16 Haziran Pazar günü psikolojik üstünlük Ekrem İmamoğlu'nda olacak" demesine dahi tahammül edemiyor. Bu arada Gültekin'in bir tespiti de ilginçti:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
​​​​​​​Putin bizi kullanıyor 17 Ekim 2019 | 815 Okunma ​​​​​​​"Bunun adı mucize değil; Hak Ediş" 16 Ekim 2019 | 185 Okunma ​​​​​​​"Bunun adı mucize değil; Hak Ediş" 16 Ekim 2019 | 42 Okunma "Tel Abyad hatırası" 15 Ekim 2019 | 174 Okunma "Gazetecilik yan gelip yatma mesleği değildir" 14 Ekim 2019 | 152 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar