Deprem, gerçeğimiz...

Sarsılan bölgede ilk mesajı 5,5 ay önce almıştık. Dinar bir uyarıydı. Perşembe günü de Seferihisar'la başladı. Ardından Denizli'nin ilçeleri biz de varız dediler. 4.2 ve peşinden gelen 6'lık deprem...

Sarsılan bölgede ilk mesajı 5,5 ay önce almıştık. Dinar bir uyarıydı. Perşembe günü de Seferihisar'la başladı. Ardından Denizli'nin ilçeleri biz de varız dediler. 4.2 ve peşinden gelen 6'lık deprem sadece yöreyi etkilemedi. Bütün Türkiye'yi huzursuz etti.

Merkez üssü Bozkurt ilçesi demek de yanlış. Sallanan beşiğe dönmek buraların özelliği. Aşağıdaki onlarca fay hattına asırlık yığma taş binalar nasıl dayansın? Allah beterinden saklısın diyebiliyoruz.

-Emniyetin binası-

Bozkurt Emniyet Amirliği mutlaka gözünüze çarpmıştır. Müzeye dönüştürülen Cibali Karakolu'ndan kötü durumda. Belediyenin hizmet verdiği yer ondan daha beter. Bozkurt Belediyesi'nin bayan başkanı Birsen Çelik, uzatılan her mikrofona "imkansızlıklarını" anlatıyor. Böylesi şartlarda hastanelik olan 81 kişinin 78'inin taburcu olması mucize. Tedavisi devam edenler ise korkudan 3'üncü, 5'inci katlardan atlayanlar.

Felaket simsarları-

Depremlerde görüşüne  başvurulan uzmanlar yine ekranlara doluştular. Çoğumuzun ezberlediği söylemlerini tekrarladılar. Baktım da en ünlüleri ortada yok. Şimdi isimlerini sıralayıp biplemek istemiyorum. Bunlar "bina kalitesi ölçümleri" ile çoktan köşeyi döndüler. Bu pastanın kalan bölümünü de yeniler didikliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yardım ve bağış iki ayrı şey mi?.. 08 Nisan 2020 | 25 Okunma Bir bu eksikti; kıskançlık virüsü 07 Nisan 2020 | 332 Okunma İş dünyasının işçisini doğraması 06 Nisan 2020 | 107 Okunma Ülkemizdeki ilk karantina 05 Nisan 2020 | 215 Okunma Saraya çağrılması gerekenler 04 Nisan 2020 | 899 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar