Deprem, gerçeğimiz...

Sarsılan bölgede ilk mesajı 5,5 ay önce almıştık. Dinar bir uyarıydı. Perşembe günü de Seferihisar'la başladı. Ardından Denizli'nin ilçeleri biz de varız dediler. 4.2 ve peşinden gelen 6'lık deprem...

Sarsılan bölgede ilk mesajı 5,5 ay önce almıştık. Dinar bir uyarıydı. Perşembe günü de Seferihisar'la başladı. Ardından Denizli'nin ilçeleri biz de varız dediler. 4.2 ve peşinden gelen 6'lık deprem sadece yöreyi etkilemedi. Bütün Türkiye'yi huzursuz etti.

Merkez üssü Bozkurt ilçesi demek de yanlış. Sallanan beşiğe dönmek buraların özelliği. Aşağıdaki onlarca fay hattına asırlık yığma taş binalar nasıl dayansın? Allah beterinden saklısın diyebiliyoruz.

-Emniyetin binası-

Bozkurt Emniyet Amirliği mutlaka gözünüze çarpmıştır. Müzeye dönüştürülen Cibali Karakolu'ndan kötü durumda. Belediyenin hizmet verdiği yer ondan daha beter. Bozkurt Belediyesi'nin bayan başkanı Birsen Çelik, uzatılan her mikrofona "imkansızlıklarını" anlatıyor. Böylesi şartlarda hastanelik olan 81 kişinin 78'inin taburcu olması mucize. Tedavisi devam edenler ise korkudan 3'üncü, 5'inci katlardan atlayanlar.

Felaket simsarları-

Depremlerde görüşüne  başvurulan uzmanlar yine ekranlara doluştular. Çoğumuzun ezberlediği söylemlerini tekrarladılar. Baktım da en ünlüleri ortada yok. Şimdi isimlerini sıralayıp biplemek istemiyorum. Bunlar "bina kalitesi ölçümleri" ile çoktan köşeyi döndüler. Bu pastanın kalan bölümünü de yeniler didikliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Putin gerçek yüzünü gösterdi 21 Ağustos 2019 | 1.129 Okunma Kayyum atamaları devam edecek 20 Ağustos 2019 | 1.121 Okunma Önemli olan Kapıkule ötesi 19 Ağustos 2019 | 87 Okunma 60 milyon kişi tehlikede!.. 18 Ağustos 2019 | 135 Okunma ABD-Rusya anlaşması 17 Ağustos 2019 | 270 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar