Cezayla birlikte atağa geçtiler

Daha önce de dikkatinizi çekmiştim. TELE1 ve Halk TV, RTÜK'ün 5 günlük karartma cezasının ardından yayıncılık konusunda destan yazmayı sürdürüyor. Burada özellikle altını çizmek istiyorum...

Daha önce de dikkatinizi çekmiştim. TELE1 ve Halk TV, RTÜK'ün 5 günlük karartma cezasının ardından yayıncılık konusunda destan yazmayı sürdürüyor. Burada özellikle altını çizmek istiyorum Özlem Gürses'in İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'le  yaptığı söyleşi de bunlara örnek olacak yayınlardandı. İYİ Parti lideri söyleşi sırasında erken seçim konusunda adeta meydan okudu ve, "Biz seçime alışkın bir partiyiz" sözleriyle tavrını net biçimde ortaya koydu. Yeni kurulan partilerle işbirliği yapıp yapmayacakları sorulunca da cevabı net oldu:

"DEVA Partisi ve Gelecek Partisi ile iş birliği yapmayı hiç konuşmadık. Ne sayın Ali Babacan ile ne de sayın Ahmet Davutoğlu ile bu konuyu görüştük."

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in kendisine güveni tam görünüyor. İYİ Parti milletvekilleri de liderleriyle paralel bir duruş sergiliyorlar.

Davutoğlu ümit vermedi

TELE1'de Merdan Yanardağ'a konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu dinlerken şaşırdım. "AK Parti'yi kurumsallaştırmak istemedim" diye başlayan Davutoğlu, "Türkiye'nin en önemli sorunu olan ekonomiyi başaramadım" diye devam etti. Suriye'de kendisi yüzünden bir yönetimsizlik oluştuğunu kabullendi. Merdan Yanardağ, durumu toparlamaya çalışırken o hâlâ, "Benim kabahatlerimden biri..." demeyi sürdürdü. Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'nu dinledikten sonra kanaatimi soracak olursanız, bana hiç ümit vermedi. "Gölge kabinemiz hazır" dese ne olur, demese ne olur..

Ekonomi ve halk iflasta

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Varsa yoksa transfer ve saçmalayanlar... 13 Ağustos 2020 | 110 Okunma Akdeniz'deki haklar için eller tetikte... 12 Ağustos 2020 | 289 Okunma Korona gaza bastı bazıları hâlâ uykuda 11 Ağustos 2020 | 206 Okunma Gündemi okuyamazsan kimse de seni okumaz 10 Ağustos 2020 | 195 Okunma Herkes futbol o, güreş yazdı 09 Ağustos 2020 | 207 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar