Bozulan moraller ve Cüneyt Özdemir'e hediye edilen kalem

Bu yazı Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Barış Pınarı Harekatı başlayınca bugüne ertelenendir.---CNNTURK'ün Akıl Çemberi'nde her şey tamamdı. Coşku gözlerden okunuyordu. Katılımcıların...

Bu yazı Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Barış Pınarı Harekatı başlayınca bugüne ertelenendir.

---

CNNTURK'ün Akıl Çemberi'nde her şey tamamdı. Coşku gözlerden okunuyordu. Katılımcıların hepsinin hamaset söylemleri hazırladığı belliydi. Fonda bir tek "Mehter müziği" eksikti.

Ne zaman ki Amerika'ya bağlanıldı, hava bozuldu. Cüneyt Özdemir süratle lafa girdi "Burada müthiş bir Türkiye karşıtlığı oluştu."

Devamla da, Türkiye düşmanı haline gelen ünlüleri tek tek sıraladı; "Hillary Clinton, Barack Obama vb." İşledikleri temaysa "Türkler, Kürtleri kesecekler."

Bu dehşetengiz kampanyaya karşı, ortalarda Türk lobisi falan da yok. Sadece iki diplomatımız bunlara karşı koymaya çalışmakta. Washington Büyükelçimiz Serdar Kılıç ve BM temsilcimiz Feridun Sinirlioğlu. Nereye kadar başarılı olacaklar? Yüz binlere karşı iki kişi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Spikerin gözyaşları beni de ağlattı 30 Eylül 2020 | 268 Okunma Ermenistan'ı azdıranlar var 29 Eylül 2020 | 264 Okunma Moskova'dan "izin kağıdı" 28 Eylül 2020 | 739 Okunma Günde 5 ekmek alan ne yapsın?.. 27 Eylül 2020 | 201 Okunma Cevap verirken kendini imha etti 25 Eylül 2020 | 2.983 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar