Bölücüye asla güvenmem

Dün sabah itibarıyla ABD ile yapılan ateşkesin tam 20 kez ihlal edildiğini gözlemledik. Anlaşılıyor ki PPK artıkları arasında efendilerinin talimatını sallamayanlar çoğunlukta.Aralarındaki ihtilaf umurumuzda...

Dün sabah itibarıyla ABD ile yapılan ateşkesin tam 20 kez ihlal edildiğini gözlemledik. Anlaşılıyor ki PPK artıkları arasında efendilerinin talimatını sallamayanlar çoğunlukta.

Aralarındaki ihtilaf umurumuzda değil. Ancak canımızı yakıyorlar. Şehit ve gazilere sebep olmayı sürdürüyorlar. Geçici ateşkesin sona ermesini zor bekleyeceğiz. Neyse ki, yarın saat 16.00'da dolacak süreye az kaldı.

Peki bunun sonunda güvenli bölge devreye girecek mi? Hiç sanmıyorum. Ortaya çıkarılan cephanelikler meydanda. Hepsinin üstünde "Amerikan Ordusu tarafından satın alınmıştır" kaydı var. Büyük bölümü kendi ülkelerinde imal edilenler. Diğerleri de Hırvatistan ve Çekya gibi ülkelerden.

Nasılsa paralarını Suudi Arabistan ödüyor. Riyad yönetimi ayrıca bölücülerin maaşlarını da teminat altına almış vaziyette.

Eğri oturup, doğru konuşalım. ABD'nin PKK uzantılarına son anda attığı kazık, kolay yutulur cinsten değil. Trump'ın daha düne kadar muhatap aldığı militanların kuyruklarını kıstırıp, oturacaklarını sanmak hayalciliktir.

En tehlikelisi

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
​​​​​​​"Bunları milletin sırtından indirin" 20 Kasım 2019 | 316 Okunma ​​​​​​​Tutulmayan sözler... 19 Kasım 2019 | 365 Okunma TRT Müzik 10 yaşında 18 Kasım 2019 | 56 Okunma Maaş Duası... 17 Kasım 2019 | 131 Okunma Futbol biraz da birikim ister 16 Kasım 2019 | 108 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar