Bir Anıt İsim: Orhan Ayhan

Uluslararası organizasyonlarda iki konu önemli. Sportif başarı kadar tanıtım yanı da var. Bu yıl Dünya Ralli Şampiyonası Marmaris'te gerçekleşecek. 12-15 Eylül'deki olayın önemini ilk fark eden medya mensubu Orhan...

Uluslararası organizasyonlarda iki konu önemli. Sportif başarı kadar tanıtım yanı da var. Bu yıl Dünya Ralli Şampiyonası Marmaris'te gerçekleşecek. 12-15 Eylül'deki olayın önemini ilk fark eden medya mensubu Orhan Ayhan oldu.

Programına konuk olarak Federasyon Başkanı Eren Üçlertoprağı'nı almıştı. Bu spora gönül vermiş bir genç. Görevi devraldığı Serkan Yazıcı gibi donanımlı. Yine de ilk otomobil rallisinin Henry Ford tarafından düzenlendiğini Ayhan'dan öğrendi.

Şu ana kadar yarışa katılmak için kaydı yaptırılan oto sayısı 120'yi geçti. Bunların 12'si milyon dolarlık çok özel araçlar.

155 ülkede canlı yayınlanacak mücadelenin özel takipçileri de mevcut. 50 binin üstündeki meraklılar ralli nerede, bunlar da orada. Ekran başında hem mücadeleyi, hem Türkiye'yi izleyeceklerin sayısı da en az 900 milyon kişi olacak.

Hizmet ekibi

Eren Üçlertoprağı'nın verdiği bilgiye göre oluşturulan teknik ekip bin kişi. Bunlara takviye olarak bir o kadar da güvenlik görevlisi hazır bulunacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Varsa yoksa transfer ve saçmalayanlar... 13 Ağustos 2020 | 110 Okunma Akdeniz'deki haklar için eller tetikte... 12 Ağustos 2020 | 289 Okunma Korona gaza bastı bazıları hâlâ uykuda 11 Ağustos 2020 | 206 Okunma Gündemi okuyamazsan kimse de seni okumaz 10 Ağustos 2020 | 195 Okunma Herkes futbol o, güreş yazdı 09 Ağustos 2020 | 207 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar