Bahçeli'nin yanlış ve doğruları

MHP Genel Başkanı gelenek haline getirdiği şekilde tekrar Nazlı Çelik'in konuğu idi. Böylece NTV ve Star'ın ortak yayınına katılmış oldu. Yöneltilen sorular ve verdiği cevaplardan bazı sonuçlar...

MHP Genel Başkanı gelenek haline getirdiği şekilde tekrar Nazlı Çelik'in konuğu idi. Böylece NTV ve Star'ın ortak yayınına katılmış oldu. Yöneltilen sorular ve verdiği cevaplardan bazı sonuçlar çıkardım. Her şeyden önce, muhtemel seçim yenilgisi halinde, hedefe oturtacağı ana unsur Ak Parti.

Özellikle ortağının televizyondaki ilanlarından rahatsız. Evet'in, MHP'nin yanından geçirilip, Ak Parti'ye basılmasını şiddetle kınadı. Yani muhtemel hezimeti buna bağlayacağını açıkça deklare etti.

Af konusu

"Apolet sökme" konusunda sadece Muharrem İnce'ye bindirmesi tek yanlı bakıştı. Nedense, bir zamanlar Org. İlker Başbuğ'un siyasetçiyi firkateynden eleştirisindeki linç olayını aklına getirmedi. Ya da işine gelmedi. Neticede İnce'ye üniforma giydirip, sınır ötesine gönderdi.

Bahçeli'nin arzuladığı affın kapsamı hakkında yeterince bilgilenemedik. En somut gerekçesi cezaevinde bir yatağa üç hükümlü/tutuklu düştüğüydü. Kafasındaki aftan hırsızlar, soyguncular, gaspçılar ve dolandırıcılar yararlanacak.

Muhalefeti eleştirilerinde ise fazla haksızlık yaptı. Mesela Temel Karamollaoğlu'nu -Karamustafaoğlu deyip durdu- tarif ilginçti; "Geçmişi köklü görüşün, zoraki adayı". Meral Akşener'i FETÖ'den töhmet altında bırakma ısrarı hiç yakışmadı.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biraz de tebessüm... 17 Şubat 2019 | 34 Okunma Gerçek haberciler ve amigolar 16 Şubat 2019 | 76 Okunma Bunun da adı kur güncellemesi! 15 Şubat 2019 | 217 Okunma Yusuf Namoğlu istifaya zorlandı 14 Şubat 2019 | 196 Okunma "Tencerenin düşüremeyeceği hükûmet yoktur" 13 Şubat 2019 | 285 Okunma
TÜM YAZILARI