Atatürk'ün hakkını vermek

Ak Parti iktidarında, ilk defa Gazi, Mustafa Kemal ve Atatürk kelimelerinin bu kadar sık kullanıldığı bir dönem yaşadık. Örneğin Erdoğan 17 yıl süresince söyleyemediklerini bu kez iki günde kullandı...

Arada tuzak sorular ve "muhalefete bip atma" alışkanlığı sergilenmese daha da iyi olacaktı. Kimi kafalar hiç olmazsa 23 Nisan'daki kadar tarafsız kalabilmeyi beceremiyorlar. Hele 18 Mayıs gecesi "Gençlerle Sohbet" tüy dikti.

Eli ayağı düzgün ve çağdaş giyimli bir genç kızın 23 Haziran'la ilgili sorusuna gerek yoktu. Kendi kendini alkışlayan bu öğrenci Erdoğan'ı da politika yapmaya zorladı. Bu tip yönlendirmeler Gençlik ve Spor Bayramı'na yakışmadı.

Yanlışlardan biri de muhalefet liderlerine yapılan davetin bu kadar geciktirilmesiydi. Hep diyoruz ya, böylesi önemli yıl dönümlerinde dahi siyasetin çirkin yüzünü görmek üzüntü verici.

Sade vatandaş

Okullar ve belediyelerin Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcına verdiği değer güzeldi. Kortejler, yürüyüşler ve fener alayları muhteşemdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzin 20 Kasım 2020 | 125 Okunma Bağırmayın!.. 19 Kasım 2020 | 293 Okunma Harekatlar 18 Kasım 2020 | 256 Okunma Ayak topu "bizim dünyamız" 17 Kasım 2020 | 94 Okunma Söylemler/çelişkiler 16 Kasım 2020 | 145 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar