ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Hâlâ Arda'dan medet umanlar...

Rize'deki Bosna maçından sonraki övgüleri şaşkınlıkla karşılamıştım .

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri Yeniçağ Gazetesi
16 Ekim 2018 | 116

Rize'deki Bosna maçından sonraki övgüleri şaşkınlıkla karşılamıştım. Herkes bu konuda söz birliği yapınca, susmayı tercih ettim. Oysa amacı gol olan bir oyunda tabelaya yansıyan sayımız yoktu. Samimiyetle söylüyorum, bazen "niyeti, hayallere yansıtmak" önemli özelliğimiz. Yarım yamalak bir maçta hemen ayranımız kabardı. "Soçi'ye liderlik için gidiyoruz" söylevleri hız kazandı.

Rusya önündeki 2-0'lık yenilgi sanırım sadece bana sürpriz olmadı. Futbol ulemaları şimdi de gruptan çıkamamaya mazeret arama peşinde. İrfan Can Kahveci'nin sakatlığı bile çok büyük kayıp diye pompalanıyor.

Mircea Lucescu, "Genç takım ve sistem kuruyorum" dese de gerçek ortada. Takımın yaş ortalaması 25 ama, teknik direktörünki 75. Rumen çalıştırıcının gözlerine biraz dikkat eden katarakt ameliyatı vaktinin çoktan geldiğini fark eder. Makineye girmeden buna teşhis koyabiliyorsunuz. Biz ise böyle birinden medet umuyoruz.

Hangi alt yapıdan?

Sahaya sürülen son takımın futbolcularını tek tek inceleyin. 2-3 kişi dışında tamamı Avrupa'daki kulüplerin alt yapısından. Kalemizi bile Flamancayı Türkçeden iyi konuşan birine emanet ettik.

Kimse kimseyi kandırmasın. Altınordu ve Bursaspor dışında gençlere önem veren yok. Üstelik gelecek vadeden gençleri daha açamadan yolduğumuz çiçeklere çevirdik. Örnek mi? Fenerbahçe'nin bu yıl İzmir'den aldığı iki genç. Bence, en az bir yıl daha Altınordu'da kalmalıydılar. İdeali Dereağzı ve Samandıra'dan hasat yapmaktı. Ne zaman doğruları bulacağız, merak içindeyim. Aziz Yıldırım kızakta ama söylediği bir söz genel mantığın ifadesi; "İyi sporcu için yıllarca bekleyemeyiz".

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER