ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Engelleme devam ediyor

İYİ Parti'nin Sultanahmet'te katılacağı program son anda engellendi .

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri Yeniçağ Gazetesi
19 Haziran 2018 | 744

İYİ Parti'nin Sultanahmet'te katılacağı program son anda engellendi. Hazırlıklar devam ederken, aynı yerde Ramazan süresince kurulan iftar sofraları hatırlatılmıştı. Bu sayede gerekli izinler rahatlıkla alındı. Aslında Meral Akşener'in isteği sadece Halide Edip Adıvar'ın "Türk'ün Ateşle İmtihanı"nı başlattığı yerde konuşabilmekti.

Neyse ki, yasaklamaya Büyükçekmece Belediye Başkanı engel oldu. Hasan Akgün, Kültür Parkı'nı Meral Bacı'ya tahsis ediverdi. Sonuçta Uğur Dündar'ın "Halk Arenası" başladı.

Müthiş canlılık

Buradan birkaç gözlemimi aktarmak istiyorum. Alanı dolduranların yüzde 90'ı bayandı. Aralarında kimileri tanıdık, beyleri de gördüm. Eski arkadaşım Uğur'un da tespit ettiği gibi çok canlı bir topluluk vardı. Meral Bacı'ya yapılan tezahürat sanırım Sultanahmet'ten duyulmuştur.

İYİ Parti lideri, Dündar'ın sorularını cevaplandırırken oldukça rahattı. Saray'ın inanılmaz masraflarını anlattı. Son olarak Okluk Koyu'nda binlerce ağaç kesilip 400 odalı "Yazlık Saray" yapımını kınadı. Merhum Turgut Özal'ın mütevazı yazlığının yerine yapılmakta olan tesis, 7 yıldızlı bir otel özelliği taşıyacak.

Tamamlandığında sanırım uzak-yakın tüm akrabalar aynı anda tatil imkanı bulacaklar. Tabii sandık buna izin verirse.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER