Saadet Partisi’nde deprem! Karamollaoğlu gidiyor mu?

GELECEK Parti liderlerine de geç olmadan aynı yolu izlemelerini tavsiye ediyorum

26 Nisan 2021 tarihli köşe yazımda ‘’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk ile 2’nci kez bir araya gelmesinin ‘yerli ve milli ittifak’ ve Türkiye için hayırlı bir adım olduğunun altını çizmiştim. Zira Karamollaoğlu yönetimindeki Saadet Partisi rahmetli Erbakan Hoca’nın ‘’Milli Görüş çizgisinden’’ savrularak PKK/HDP’nin de içinde olduğu Millet İttifakı’na payanda olmuştu .

Saadet Partisi’nin Millet İttifakı’nda yer alması hem CHP’ye daha fazla milletvekili kazandırıyor hem de dindar-muhafazakâr seçmen nezdinde meşruiyet sağlıyor. 2018 seçimlerinde CHP’nin, Saadet Partisi’nin oylarının katkısıyla, hiç milletvekili çıkaramadığı yerlerde yıllar sonra ilk kez milletvekili çıkarması dikkat çekmişti. CHP, ittifak sayesinde Adıyaman, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kütahya, Nevşehir, Şanlıurfa ve Yozgat’ta yıllar sonra milletvekili çıkardı. Buna karşın Saadet Partisi 2018 seçimlerinde hiç milletvekili çıkaramamıştı.

....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İsmail Saymaz’ın David Keynes röportajı FETÖ’nün masonik ilişkilerini örtmek için miydi? 02 Ağustos 2021 | 4.416 Okunma Pentagon’un maaşa bağladığı Türk gazeteciler 28 Temmuz 2021 | 1.479 Okunma ‘Erbakan Medya Ödülü’ neden ABD’nin fonladığı Ruşen Çakır’a verildi? 26 Temmuz 2021 | 2.362 Okunma Karamollaoğlu görevi bırakıyor mu? 21 Temmuz 2021 | 822 Okunma Çok maskeli dünyanın en tehlikeli terör örgütü FETÖ 19 Temmuz 2021 | 1.536 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar