Mersin Polis Evi’ne saldıran iki teröristin kullandığı silahların seri numaralarını Amerika neden istedi?

Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Bülent Orakoğlu'nun bugünkü (03.10.2022)''Mersin Polis Evi’ne saldıran iki teröristin kullandığı silahların seri numaralarını Amerika neden istedi?'' başlıklı yazısı.

Geçen hafta başında Mersin Mezitli’deki Polis Evi’ne uzun menzilli silahlarla saldıran iki HDPKK’lı kadın terörist ile çatışmaya giren polislerimiz kahramanca bir mücadele ile teröristleri etkisiz hale getirirken bir polisimiz şehit bir polisimiz de yaralanmıştı. İçişleri Bakanı Soylu bu terörist saldırının Amerika merkezli olduğunu, terörist kadınların Münbiç’ten Pazartesi akşamı saat 20.00 itibarıyla paramotorla harekat ederek 12-13 saatlik bir süre içinde, Türkiye’ye geçerek sabah 10’a doğru Tarsus’ta kıyıya yakın bir yere inerek akşama kadar bu bölgede kaldıklarını, daha sonra kendi imkanlarıyla Mersin Mezitli’de bulunan Polis Evi’ne giderek eylemi gerçekleştirirken çıkan çatışmada kahraman polislerimiz tarafından yaralanan ve kaçamayacaklarını anlayan her iki kadın teröristin sırt çantalarında taşıdıkları bombalarla kendilerini patlattıklarını ifade etmişti. Ancak Kılıçdaroğlu’nun İçişleri Bakanlığı açıklamasından iki gün sonra HDPKK’nın açıklamasına sığınarak devleti suçlaması, Amerikalıların Polis Evi’ne saldıran teröristlerin eylemde kullandığı silahların seri numaralarını istemesi bu eylemde örtülü bir iş birliğine mi işaret etmektedir?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amerika Türkiye’nin Kuzey Irak ve Suriye’de PKK/YPG’yi hedef alan harekatına neden tepki vermedi? 23 Kasım 2022 | 1.724 Okunma 8’li masada Zillet İttifakı’nın FETÖ destekli HDP ve Kandil ile yaptığı gizli pazarlık deşifre oldu 21 Kasım 2022 | 1.449 Okunma Taksim’i kana bulayan YPG/PKK’lı teröristi ABD’nin sözde akademisi’nde özel savaş uzmanları eğitmiş! 16 Kasım 2022 | 577 Okunma Hablemitoğlu Suikastı’nda CIA-FETÖ Gladyosu işbirliği mi ? 14 Kasım 2022 | 435 Okunma Temel Karamollaoğlu’nun yeşil ışık yaktığı 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül aday olacak mı? 09 Kasım 2022 | 720 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar