İsveç yapımı tanksavar AT-4 silahları PKK/YPG terör örgütünün saklandığı mağaralarda ele geçti

Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Bülent Orakoğlu'nun bugünkü (22.06.2022)''İsveç yapımı tanksavar AT-4 silahları PKK/YPG terör örgütünün saklandığı mağaralarda ele geçti'' başlıklı yazısı.

İsveç Devlet Silah İhracat Kontrol Dairesi (ISP) Başkanı Karl Evertsson İsveç yapımı tanksavar AT-4 silahlarının terör örgütü PKK’nın eline nasıl geçtiğine ilişkin soruya “Biz, bu silahları örgütlere ihraç etmiyoruz. Bu, söz konusu silahların ABD’nin lisansı altında da üretiliyor olması ve bunların üçüncü ülkelere gönderilmesine izin verilmemesi koşuluna dikkat etmemizden kaynaklanıyor olabilir” yanıtını verdi.

Başkan Erdoğan’ın “Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliğine sıcak bakmıyoruz” açıklaması sonrasında özellikle İsveç’in PKK/YPG terör örgütünün üssü olduğuna işaret etmesi tamamen bilgi ve belgelere dayanıyordu. Zira İsveç terör destekçiliğini hayli abartmış durumda. İsveç devletinin teröristlerle resmi görüşmeler yapması, İsveçli parlamenterlerin heyet halinde Irak ve Suriye’de terör örgütü temsilcileriyle sıkı ilişkileri, Dışişleri Bakanı’nın terör örgütü temsilcilerini İsveç’te ağırlaması, İsveç’i terör devleti seviyesine indiren önemli karineler sanırım. İsveç’in şimdiye kadar terör örgütüne 210 milyon dolar destek sağlamış olup 2023’e kadar bu rakamı 376 milyon dolara çıkaracağını ilan etmesi bu tezleri doğrular nitelikte!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın Madrid Zirvesi’nden 1 gün sonra ‘savaş iması’ 06 Temmuz 2022 | 478 Okunma Türkiye’nin terörü azmettiren ve destekleyen terör muhibbi devletlerle hesaplaşma stratejisi 04 Temmuz 2022 | 256 Okunma 6’lı masa Cumhurbaşkanı adayını neden açıklayamıyor, ABD ve İngiltere’den işaret mi bekleniyor? 29 Haziran 2022 | 571 Okunma Mahmud Efendi ve muhipleri 28 Şubat’ta da 15 Temmuz’da da direnişin ön saflarında yer almışlardı 27 Haziran 2022 | 1.185 Okunma İsveç yapımı tanksavar AT-4 silahları PKK/YPG terör örgütünün saklandığı mağaralarda ele geçti 22 Haziran 2022 | 516 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar