Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ Kontrgerillayı (ERGENEKON’U) neden inkar ediyor?

ABD Başkanı Biden 20 Ocak’ta başına bir hal gelmeden başkanlık koltuğuna oturursa nasıl olsa Avrupa veya Türk gladyo’larının teknolojik açıdan yeni harp taktik ve teknikleri ile karşılaşmamız büyük bir olasılıkla gerçekleşecek.

Aslında seçilmiş hükümeti hedef alan kalkışma zinciri, önce Amerika merkezli RAND Corporation’ın raporu ile başladı. “İktidar değişikliğini” dillendirdi. Hayata zorla geçirilmeye çalışılan senaryo eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ tarafından o dönem şüpheli bir nedenle FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmasının fitili ateşlendi. Arkasından dönemin CHP Milletvekili Dursun Çiçek aynı senaryoyu dillendirmeye devam etti. Başbuğ ve Çiçek ‘’askerlere Sivil Yargılamanın önünü açan ‘’yasa değişikliğinin arkasındaki 6 AK Parti milletvekilin isimlerini açıklayarak askeri vesayeti tekrar hortlatma gayreti içine girdiler. Aslında askerlere sivil yargılamanın önü yıllar önce TBMM’sinde açılmıştı. Bu durumda İlker Başbuğ ve Dursun Çiçek neden AK Partiye iftira atıyorlardı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
28 Şubat’ta FETÖ elebaşını ABD’ye Ecevit, Özkan, Alaton üçlüsü mü kaçırdı? 01 Mart 2021 | 2.510 Okunma Gara harekatı Amerika’ya 42 dakika sonra bildirildi!!! 24 Şubat 2021 | 1.543 Okunma Karayılan’a infaz emrini Brett McGurk’mu verdi? 22 Şubat 2021 | 2.733 Okunma 28 Şubat Cuntası’na tankları yürütmek için 4 ev verdiğini iddia eden iş adamı kim? 17 Şubat 2021 | 2.763 Okunma Enis Berberoğlu TBMM’de tekrar yemin edecek mi? 15 Şubat 2021 | 201 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar