EGM’den ByLock kayıtlarında Muhsin Yazıcıoğlu’nun aranmasını kim, neden istedi?

Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Bülent Orakoğlu'nun bugünkü (05.10.2022)''EGM’den ByLock kayıtlarında Muhsin Yazıcıoğlu’nun aranmasını kim, neden istedi?'' başlıklı yazısı.

Kılıçdaroğlu sürpriz bir şekilde Furkan Yazıcoğlu ile görüşmesinin ardından yaptığı paylaşımda “Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlu Fatih Furkan ile görüştük. Babasının ölümü üzerindeki şüpheleri kaldırmak için, ciddiyetle araştırma yapacağımızın sözünü verdim. Kendisi de buna katkı sağlayacak bir dosya teslim etti. Açık yaraları kapamadan ülke huzur bulamıyor. Kapatacağız” ifadelerini kullandı. Bu görüşme neden yapılmıştı. Görüşme isteği Furkan Yazıcıoğlu’ndan mı yoksa Kılıçdaroğlu’ndan mı gelmişti? Bence önemi yok. Zira Kılıçdaroğlu, Yazıcıoğlu’nun şehit edilmesindeki şüpheleri ortadan kaldıracağını iddia ediyor. Aynı Kılıçdaroğlu, şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadetinde dahli olan ve darbe girişimi sonrası KHK ile devletten uzaklaştırılan FETÖ’cülerin tamamını yeniden devlete alacağının sözünü de vermişti. Öncelikle FETÖ’nün merkezinde olduğu bir suikast ile karşı karşıya olduğumuz cumhuriyet savcılıklarınca yapılan soruşturmalarda ortaya dökülmüşken insan ‘ne yaman bir çelişki ve aldatma ile karşı karşıyayız’ diye düşünmekten kendini alamıyor.

GAZETECİ ALPER AKPAK, SAVCILIĞA GİTTİKTEN BİRKAÇ GÜN SONRA ÖLDÜRÜLDÜ
‘Silahlı terör örgütü adına suç işleme, yalan tanıklık, iftira, suç uydurma, suçu ve suçluyu övme’ suçlarından sabıkası bulunan BBP eski MKYK üyesi Emrullah Önalan en başından beri olayın suikast olduğuna inandığını ifade etti. Zira Önalan’a göre Yazıcıoğlu’nun düşürülen helikopterin başında iken görüntüsünü izlemişti. Görüntüleri merhum gazeteci Alper Apak’ın kendisine izlettiğini iddia eden Önalan; “Alper ile bir karayolunda buluştuk. Araç içerisinde bana 10-15 saniyelik görüntü izletti. Görüntüde helikopter düşmüş, 3 parkalı adam helikoptere doğru gidiyor, Muhsin Başkan’ın sırtı dönük yeni kalkmış gibi, arkasından biri de bunu kameraya çekiyor. O zaman Mustafa Destici’yi aradım o da ‘Bu işlere savcılık bakıyor’ dedi. Görüntünün devamı ya da öncesi olabilir. Uzun görüntüden bana bir kesit izlettiler. O gün bana bunu izlettiler ama başka bir amaçları var mıydı bilmiyorum. Tabii bütün bunlar varken hiçbir şey yokmuş gibi yapamazdım. Avukat arkadaşlarla görüşüp savcılığa anlatmaya karar verdik. O zaman Malatya Savcılığı’na gidip ifade verdik. Savcılığa ifade verdikten sonra Alper Akpak ile görüşüp görüntüleri rica ettik, o da ‘Bana bir hafta süre verin’ dedikten sonra Kasımpaşa’da öldürüldü. Biz savcılığa ifade verdikten birkaç gün sonra Alper Akpak öldürülüyor. Alper görüntüyü başka kişilere gösterdi mi bilmiyorum. Alper’in kaynağı babası. Babası, normal bir gazeteci değildi. Çok değişik iltisaklı ilişkileri olan bir kişiydi" dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amerika Türkiye’nin Kuzey Irak ve Suriye’de PKK/YPG’yi hedef alan harekatına neden tepki vermedi? 23 Kasım 2022 | 1.721 Okunma 8’li masada Zillet İttifakı’nın FETÖ destekli HDP ve Kandil ile yaptığı gizli pazarlık deşifre oldu 21 Kasım 2022 | 1.446 Okunma Taksim’i kana bulayan YPG/PKK’lı teröristi ABD’nin sözde akademisi’nde özel savaş uzmanları eğitmiş! 16 Kasım 2022 | 577 Okunma Hablemitoğlu Suikastı’nda CIA-FETÖ Gladyosu işbirliği mi ? 14 Kasım 2022 | 435 Okunma Temel Karamollaoğlu’nun yeşil ışık yaktığı 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül aday olacak mı? 09 Kasım 2022 | 720 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar