DHKP/C terör örgütünün siyasi ayağını deşifre etmeme çabaları

CHP’nin Genel Başkanı başta olmak üzere üst düzey yöneticileri DHKP/C terör örgütü militanları için neredeyse seferber oldular.

27 Nisan 2020 tarihli köşe yazımızda; ‘’DHKP/C terör örgütünün, Türkiye’deki son eylemi Kovid-19 salgını öncesinde 15 Mayıs 2019 tarihinde başarısızlıkla sonuçlanan TBMM’yi hedef alan terör eylemi girişimi olmuştu. DHKP/C terör örgütünün TBMM’yi hedef alması şüphesiz öncelikle milli iradeye karşı yapılan bir saldırıdır. DHKP/C örgütüne destek veren Lavrion, Kinesa Dileysi ve Orapa kamplarında bu terörist grupları eğitip Türkiye’de siyasi istikrarsızlık yaratma çabası içinde olan Yunanistan ve Güney Kıbrıs, Doğu Akdeniz’de enerji savaşlarında emperyalist güçlerle kurduğu ittifaklarla Türkiye’yi dışlamaya çalışıyor. Uzun zamandan beri büyük bir eylem yapamayan DHKP/C’nin uyandırılmasının asıl nedeni ise Doğu Akdeniz’de enerji savaşlarında Türkiye’yi etkisiz kılma amaçlıydı. DHKP/C terör örgütünün Yunanistan, Güney Kıbrıs ve Suriye başta olmak üzere Avrupa Gladyosu’ndan ciddi destek aldığı da biliniyor’’ demiştik.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Emperyalizmin Kıbrıs üzerinden Türkiye’yi kuşatma ve işgal projelerini nasıl çökerttik? 21 Ekim 2020 | 741 Okunma AYM Başkanı Zühtü Arslan ‘ışıklar yanıyor tweet’inden’ haberdar mıydı? 19 Ekim 2020 | 1.032 Okunma Dağlık Karabağ krizine “son verilmesinin vakti geldi‘’ 14 Ekim 2020 | 202 Okunma CHP seçime de Türkiye’yi idare etmeye de hazır değil 12 Ekim 2020 | 672 Okunma Türkiye’nin düşmanlarını zor günler bekliyor 07 Ekim 2020 | 825 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar