CHP seçime de Türkiye’yi idare etmeye de hazır değil

CHP’nin hem seçim gününe hem de seçim gününden sonra Türkiye’yi idare etmeye hazır olmadığı itirafı CHP karşıtı kişi veya siyasi parti yetkililerine ait değil.

CHP’nin hem seçim gününe hem de seçim gününden sonra Türkiye’yi idare etmeye hazır olmadığı itirafı CHP karşıtı kişi veya siyasi parti yetkililerine ait değil. Türk milleti veya seçmenince zaten bilinen bu gerçeğin ilk kez sahada görevli CHP’nin üst düzey bir yöneticisi tarafından sadece özel davetlilerin katıldığı ve basına kapalı olarak gerçekleştirilen Taksim toplantılarında dile getirilmesi birçok açıdan önem taşıyor. Öncelikle Kılıçdaroğlu’nun partiye hakim olamadığı parti içinde oluşan çeşitli kliklerin parti disiplini dışında kendi ideolojileri doğrultusunda hareket ettikleri açık bir şekilde görülebiliyor. İkincisi CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Millet ittifakı liderlerinden bu durumu gizlediği gibi bir durum ortaya çıkıyor. Üçüncü ve en önemlisi de Kılıçdaroğlu’nun KRT TV’de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yaptığı erken seçim çağrısında iktidarı eleştiren sözlerinin de gerçeği yansıtmadığı anlaşılıyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AYM Başkanı Zühtü Arslan: ‘Işıklar yanıyor’ tweeti’nden haberim yok! 26 Ekim 2020 | 457 Okunma Emperyalizmin Kıbrıs üzerinden Türkiye’yi kuşatma ve işgal projelerini nasıl çökerttik? 21 Ekim 2020 | 742 Okunma AYM Başkanı Zühtü Arslan ‘ışıklar yanıyor tweet’inden’ haberdar mıydı? 19 Ekim 2020 | 1.034 Okunma Dağlık Karabağ krizine “son verilmesinin vakti geldi‘’ 14 Ekim 2020 | 202 Okunma CHP seçime de Türkiye’yi idare etmeye de hazır değil 12 Ekim 2020 | 672 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar