Sanat tutkunları Eskişehir’e göçtü

16 yıl önce koleksiyonerliğe başlayan ve satın aldığı eserleri hapsetmek yerine paylaşmak için altı kuşaktır yerlisi oldukları Eskişehir'e müze açmaya karar veren Erol Tabanca, sonunda hayaline kavuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen yıl Şubat ayında temelini attığı OMM-Odunpazarı Modern Müze'nin, hafta sonu da açılışını yaptı. İstanbul'un elitlerinden sanata sevdalı 510 kişi de; hem bu tarihi açılışa tanıklık etmek, hem de Erol Tabanca'nın mutluluğuna ortak olmak için Eskişehir'e göçtü.

ŞIKLIK YARIŞI YAŞANDI
Tabancı'nın davetlileri için İstanbul'dan özel tren kaldırttığı OMM'un açılışı, çok görkemli oldu. Açılış, iş, cemiyet ve sanat dünyasının en seçkin isimlerini bir araya getirdi. Açılışın görkemi, müzenin mimarisi ve sergilenen eserler kadar davetlilerin şıklığı da görülmeye değerdi doğrusu. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Sosyal medya terörü durdurulmalı’ 03 Temmuz 2020 | 23 Okunma Fit fiziğiyle düşman çatlattı bütün gözler onda 02 Temmuz 2020 | 143 Okunma Küçük Koç’tan büyük laflar 01 Temmuz 2020 | 360 Okunma Komşu kapıyı açmayınca evde kaldılar! 30 Haziran 2020 | 183 Okunma Doğum günü partisi jandarmalık oldu! 29 Haziran 2020 | 81 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar