Temizlik harekâtı

Dünya, Anglosakson elitlerinin dizayn edip hükmettiği küresel cephelerden, bloklardan, düşmanlık ve kamplaşmalardan ibaret değil. Kendi bölgesinde bu kısırdöngüyü kıran ilk ülke olarak şimdiden diplomasi...

Dünya, Anglosakson elitlerinin dizayn edip hükmettiği küresel cephelerden, bloklardan, düşmanlık ve kamplaşmalardan ibaret değil.
Kendi bölgesinde bu kısırdöngüyü kıran ilk ülke olarak şimdiden diplomasi tarihine geçen Türkiye'nin yol açtığı uzlaşı rüzgârları birbirleriyle sorunlar yaşayan diğer aktörleri de barış masasına oturup ikili ilişkilerde yeni sayfalar açmaya teşvik ediyor.
Tahıl koridoru anlaşmasındaki çabalarıyla adeta küresel gıda krizini önleyen Türkiye, Rusya ve Ukrayna arasındaki arabulucu rolü yanında kendi pratiği ve reel siyasetiyle de ilham kaynağı olmaya devam ediyor.
Bu bağlamda ülkemizin son yıllarda birçok sorun yaşadığı İsrail, BAE, Suudi Arabistan, Mısır ve Suriye'ye karşı...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Batı’yı sarsan Erdoğan efsanesi 01 Haziran 2023 | 395 Okunma ‘Batı çağı’nı kapatacak gün 28 Mayıs 2023 | 147 Okunma Eski dünyaya ‘Yeni Türkiye’ ayarı 25 Mayıs 2023 | 59 Okunma Gözler 28 Mayıs’ta 21 Mayıs 2023 | 76 Okunma Batı’ş 18 Mayıs 2023 | 101 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar