Irkçı Fiske’cilere ‘Osmanlı tokadı’

Temelleri 1917 Balfour Deklarasyonu ile atılan 'III. İngiltere' diyebileceğimiz Filistin topraklarında İsrail devleti inşa projesi ABD Başkanı Donald Trump'ın açıkladığı Yüzyılın Anlaşması ile yeni bir aşamaya girdi. Bu sözde barış hamlesi her açıdan Anglo- Sakson ırkçılığının günümüzdeki yeni formudur.

Özellikle Trump ile damadı ve başdanışmanı Jared Kushner'in Filistinlilere dair küstah açıklamaları, karşımızdaki faşist zihniyetin geldiği noktaya dair önemli bulgular içeriyor.
Sömürgeciliklerini 'uygarlık getiriyoruz' diye pazarlayan ataları gibi Trump da Müslümanları köleleştirmeyi hedefleyen senaryoyu 'Ortadoğu Barış Planı' diye lanse etti. Ardından da bunun Filistinliler için son şans olduğu tehdidinde bulundu.
Kushner ise El Cezire televizyonuna "Filistin Yönetimi müzakere yerine yakınmayı tercih ediyor.
Bu da açıkçası devlet sahibi olmaya hazır olmadıklarını gösteriyor" deme küstahlığında bulundu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD’yi ‘çözmek’ 09 Temmuz 2020 | 1.894 Okunma Asıl düşmanımız ‘müttefiklerimiz’ 05 Temmuz 2020 | 95 Okunma Sosyal medya değil ‘alçak siyaset medyası’ 02 Temmuz 2020 | 1.567 Okunma Solun ulusal ve sınıfsal ihaneti 28 Haziran 2020 | 92 Okunma Amerika ile yeni ‘balayı’ 25 Haziran 2020 | 146 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar