ABD’nin ‘Ukrayna filmi’ Yunan trajedisine dönüştü

24 Şubat 2022'de başlayan Ukrayna savaşı iki yılı geride bıraktı, üçüncü yılına girdi. ABD'nin Rusya ile savaşmaya zorladığı Ukrayna şimdi harabe halde. Geldiğimiz aşamada ABD artık...

24 Şubat 2022'de başlayan Ukrayna savaşı iki yılı geride bıraktı, üçüncü yılına girdi. ABD'nin Rusya ile savaşmaya zorladığı Ukrayna şimdi harabe halde. Geldiğimiz aşamada ABD artık Ukrayna'yı kaderine terk etmeye hazırlanıyor.
Cephaneliği biten Batı dünyası Rusya'ya karşı devreye soktuğu ekonomik ambargo ve diplomatik izolasyon stratejisinde hezimete uğradı.
Süfli çıkarları için bir ülkeyi daha kurban ettiler. Yüz binlerce insanın ölümüne, milyonlarca insanın da evini, ülkesini terk edip mülteci konumuna düşmesine sebep oldular.
Oysa ABD'nin senaryosunu yazdığı Ukrayna filminde 'diktatör Putin' gidecek Rusya'ya demokrasi, Ukrayna'ya da özgürlük gelecekti. Yaptırımlar, savaş makinesi Rusya'nın ekonomisini felce uğratacaktı.
Batı'nın Ukrayna'ya...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İran nereden ve nasıl saldıracak? 14 Nisan 2024 | 97 Okunma Gazze’nin üç atlısı 11 Nisan 2024 | 84 Okunma Yahudi sorunundan ‘İsrailfobya’ya doğru 07 Nisan 2024 | 68 Okunma ABD, İsrail’de rejim değişikliği mi istiyor! 04 Nisan 2024 | 352 Okunma Ulusal ve küresel siyasette ‘İstanbul faktörü’ 31 Mart 2024 | 74 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar