Yeni bir döneme girerken

Türk siyaseti uzun zamandır tecrübe noktasında bu kadar bereketli bir dönem geçirmedi. Nitekim özellikle son bir yıl içinde yaşananlar çok büyük önem taşımaktadır. Türk siyaseti, gerek siyasi kurumlar...

Türk siyaseti uzun zamandır tecrübe noktasında bu kadar bereketli bir dönem geçirmedi. Nitekim özellikle son bir yıl içinde yaşananlar çok büyük önem taşımaktadır. Türk siyaseti, gerek siyasi kurumlar gerekse siyasi ve bürokratik figürler açısından çok fazla resim çekme şansı yakaladı.
7 Haziran ile birlikte ortaya çıkan tablo, sokaktaki vatandaştan siyasi partilerin en alt düzey teşkilat mensuplarından en üst kademesine ve bürokrasideki herkese birçok mesaj vermiştir. Önemli olan bu tablodan kimin nasıl dersler çıkaracağıdır. Bu noktada doğru dersleri çıkaranlar önümüzdeki siyasi dönemde çok daha başarılı olurken, çıkaramayanlar belki de tasfiye olacaktır. 
Bugün itibariyle eski Türkiye'nin gerek koalisyon müzakerelerinde aldığı pozisyon ve takındığı tavır, gerekse terörle mücadele konusunda Türkiye'nin kararlı duruşuna karşı sergilediği tutum aslında toplumsal farkındalığa paha biçilemez yeni tecrübeler kazandırmaktadır. Dolayısıyla teşkilatının her kademesindeki mensuplarının çok iyi bildiği gibi iktidar olmak için değil Türkiye'yi dönüştürme, geliştirme ve yeni bir Türkiye'yi inşa etme idealiyle kurulan AK Parti dün olduğu gibi bugün de ülkenin menfaatini her şeyin üstünde tutmaya devam ederken bunun için gereken her mücadeleyi vermekten çekinmeyecektir. 
Tarihi ve kritik bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde, önümüzdeki birkaç ay içinde yeni bir dönemin başlayacağını öngörebiliriz. Geçtiğimiz yakın dönemin tecrübeleri bize çok zor ama her koşulda neticeleri çok hayırlı ve iyi bir dönemin yaklaştığını gösteriyor. Bu minvalde Yeni Türkiye söyleminden rahatsız olanları ufukta çok da güzel günlerin beklediğini söyleyemeyiz. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni bin yılın şafağında 28 Eylül 2015 | 535 Okunma Piyasalar! Endişeye mahal yok 21 Eylül 2015 | 335 Okunma Yeni vitrin Yeni Türkiye 14 Eylül 2015 | 717 Okunma Sanal algı ve gerçekler 07 Eylül 2015 | 306 Okunma Ekonomi savaşları 31 Ağustos 2015 | 340 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar