Sedat Peker’in verdiği tarih

SBK de Türkiye’deki mahkemeler tarafından bu parayı kullanmakla suçlanıyor

Deniz kenarında saatlerce yürüyorsun ama denizi görmüyorsun. Duvarlarla çevrili yalılar engel oluyor. Her yanı suyla çevrili şehirde maviye bakmak da bir ayrıcalık. Servet hareket ettikçe yalı sahipleri de değişiyor. Emlakçılara göre son yıllarda olağanüstü bir hızda satılıyor.

Sedat Peker bu kez, adı SBK diye kısaltılan Sezgin Baran Korkmaz’ın, bir işadamıyla yaşadığı alacak-verecek krizine, İçişleri Bakanı’nın müdahale ettiğini anlattı. İddiasına göre, 5 Aralık 2020’de, SBK, bakanlığa çağrılmıştı. Bakan Soylu, SBK’nin 45 milyon dolarlık alacağından vazgeçmesini istemişti. Peker’in iddiasına göre, bakanlıkta SBK’ye, kendisi hakkındaki tahkikat haberi verildi. Yurtdışına çıkması istendi. Bunun yanı sıra Peker, SBK’nin Paramount Oteli’nde yargının, bürokrasinin ve medyanın kritik isimlerinin hiçbir ücret ödemeden tatil yaptığını da söyledi.

Aslında “Vay arkadaş” dedirtmiyor. Sebebi basit. Zira SBK hakkında, yargının tuhaf kararları bunları düşündürmüştü. Ayrıca bunları uçan kuşlar bile konuşuyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sedat Peker’in verdiği tarih 07 Haziran 2021 | 9.636 Okunma Polisin yakaladığı Cem Küçük belgesi 03 Haziran 2021 | 8.070 Okunma Peker’in açmadığı Süleyman Soylu dosyası 31 Mayıs 2021 | 8.207 Okunma Soylu'nun omuz başındaki 'Erdal Bey' 27 Mayıs 2021 | 2.622 Okunma Siyah gömlekli Peker’in gözlerinin altındaki şişlik 24 Mayıs 2021 | 10.847 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar