Sahi ne oldu sarıklı amirale

Sahi ne oldu sarıklı amirale Ne sen boşuna ıslanıyorsun. Ne de yağmur boşuna yağıyor. Doğada bir damlanın bile sebebi var.

Bir dönem FETÖ ile kolkola olan Nurcu cemaatler, haftasonu, sırayla, AKP’ye desteğini açıkladı. FETÖ’den sonra, "Cemaatler siyasete girmesin" diyen iktidar ise, destek kendisine olunca alkışladı.

Okuyunca "Tabii böyle olacak" dedim!

Neden mi?

Anlatayım…

Üniformasının üstünde cübbe ve sarık vardı. Makam aracıyla geldiği dergah görünümlü cemaat evinde fotoğrafları çekilmişti. Görüntüsü medyaya düştü. Günlerce tartıştık. Aklımızda "sarıklı amiral" olarak kaldı. Tuğamiralin adı Mehmet Sarı’ydı. Erdoğan, "TSK'nin disipliniyle bağdaşmayacak fotoğraf veren askere olumlu bakmadık, bakmayız" demiş, "Milli Savunma Bakanlığımız kendi üzerine düşeni mutlaka yapacaktır" diye devam etmişti. "Gereği yapıldı mı?" derseniz, görüntüye tepki gösteren emekli 104 askerin gözaltına alınıp yargılandığını, sarıklı amiralin ise bir herhangi bir cezayla yüzleşmeden YAŞ’ta emekli edildiğini hatırlatırım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP’ye operasyon mu geliyor? 05 Haziran 2023 | 3.661 Okunma Peki bu terörün sahibi kim? 01 Haziran 2023 | 823 Okunma Sopayla kaybettirilen seçim 29 Mayıs 2023 | 3.540 Okunma Oylar işte böyle çalınıyor 25 Mayıs 2023 | 2.929 Okunma Şehit Gaffar Okkan için de oy verin! 22 Mayıs 2023 | 638 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar