SADAT’ın bıraktığı parmak izi

SADAT’ın bıraktığı parmak izi

Anneye mi benziyor yoksa babaya mı? Bebek büyüyor, sen anlamaya çalışıyorsun. Büyüdükçe fikir değiştiriyorsun. Oysa parmak izi daha anne karnında beliriyor. Sen değişsen de o şeklini hiç değiştirmiyor.

Günlerdir SADAT’ı konuşuyoruz. “Sedat gitti SADAT geldi” diye yuvarlıyoruz. Geçmişinde asker olduğunu bildiğimiz sakallı adamların işlerini sorguluyoruz.

Bir süredir üşenmeyip kendilerini tanıttıkları metinleri okuyorum. Türkiye’de kurulmuş bu “kamuflajlı” teşkilatın verdiği eğitimler arasında “Gayri nizami harp (GNH) kursu” var.

Diyelim eğitime kayıt yaptırdınız. Hangi kabiliyetleri kazanacağınızı merak ediyorsunuz. Onun yanıtı SADAT’ın sitesinde şöyle veriliyor:

“Kursiyerler, GNH Kursları sonucunda; başta psikolojik harp ve harekât olmak üzere, sabotaj, baskın, pusu, tahrip, suikast, kurtarma ve kaçırma, tedhiş imkân ve kabiliyetine ulaştırılır.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Adamına göre muamele işte budur! 25 Kasım 2021 | 4.093 Okunma Devlet mi kazanacak çapulcular mı? 22 Kasım 2021 | 2.299 Okunma AKP’lilerin utandıran ‘terör’ eylemi 18 Kasım 2021 | 1.436 Okunma Başak Demirtaş’ın hastalığı 15 Kasım 2021 | 5.944 Okunma SADAT’ın kayıp iş ilanları 11 Kasım 2021 | 2.604 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar