Ne BİM ne A101 ne ŞOK, burası başka market

Çocukluğumun geçtiği mahallede yürüyorum. Evlerin penceresinden Türk bayrakları sarkıyor. Belli ki çoğunluk Cumhuriyeti kutluyor.

Çocukluğumun geçtiği mahallede yürüyorum. Evlerin penceresinden Türk bayrakları sarkıyor. Belli ki çoğunluk Cumhuriyeti kutluyor.

“Çocukluğumun geçtiği” dedim. Zira biz aslında aşağı mahallede oturuyorduk. Oynayacağımız zaman topumuzu alır giderdik. Okuduğumuz okullar da oradaydı.

Derken her şey zamanla değişti. “Dedeme zamanında bedava parasına vermişler de ‘kim gider oraya’ demiş de almamış” diye anlatılan hikâyelerin arasından lüks binalar yükseldi. Biz oyun oynayacak arsayı artık o kadar bulamıyorduk. Şişman Chevrolet dolmuşlar da çağdışı sayıldıkları mahalleye bizim gibi uğramaz olmuştu.

Mahallenin ortasındaki olaylı bina

AKP iktidarı, en çok okulların kaderini değiştirdi. Kâh binaları alınarak kâh adları değiştirilerek imam hatip yapıldı. Geçen yıllarda eski semtime bir söyleşi için gittiğimde tanıdık bir amca ayağa kalktı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ne kadar ‘Lozan’sız yaşarlarsa o kadar iyi! 26 Temmuz 2021 | 3.398 Okunma Sahiden Taliban’la ters bir yanları yok 22 Temmuz 2021 | 609 Okunma ‘Artık susmak yok’ diyen hâkim 19 Temmuz 2021 | 2.583 Okunma Adil Öksüz olmadı, baldızını alalım 15 Temmuz 2021 | 912 Okunma Esenyurt kavgasının altında ne var? 12 Temmuz 2021 | 2.133 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar