Ne BİM ne A101 ne ŞOK, burası başka market

Çocukluğumun geçtiği mahallede yürüyorum. Evlerin penceresinden Türk bayrakları sarkıyor. Belli ki çoğunluk Cumhuriyeti kutluyor.

Çocukluğumun geçtiği mahallede yürüyorum. Evlerin penceresinden Türk bayrakları sarkıyor. Belli ki çoğunluk Cumhuriyeti kutluyor.

“Çocukluğumun geçtiği” dedim. Zira biz aslında aşağı mahallede oturuyorduk. Oynayacağımız zaman topumuzu alır giderdik. Okuduğumuz okullar da oradaydı.

Derken her şey zamanla değişti. “Dedeme zamanında bedava parasına vermişler de ‘kim gider oraya’ demiş de almamış” diye anlatılan hikâyelerin arasından lüks binalar yükseldi. Biz oyun oynayacak arsayı artık o kadar bulamıyorduk. Şişman Chevrolet dolmuşlar da çağdışı sayıldıkları mahalleye bizim gibi uğramaz olmuştu.

Mahallenin ortasındaki olaylı bina

AKP iktidarı, en çok okulların kaderini değiştirdi. Kâh binaları alınarak kâh adları değiştirilerek imam hatip yapıldı. Geçen yıllarda eski semtime bir söyleşi için gittiğimde tanıdık bir amca ayağa kalktı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tecavüzcüsüyle evlendirilen çeşme 30 Kasım 2020 | 3.208 Okunma Bülent Arınç’ı bırak, Fatih Ürek’e bak 26 Kasım 2020 | 6.023 Okunma Nedir bu yargıdaki ‘İstanbul Grubu?’ 23 Kasım 2020 | 6.058 Okunma Sadık Albayrak neden istifa etmedi 16 Kasım 2020 | 11.709 Okunma ‘Berat Bey’ gitti, peki adamları ne olacak? 12 Kasım 2020 | 4.818 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar