Memlekette iyi şeyler de oluyor

Bu uçurumu kapatmaya ise ne Diyanet’in ne raporların gücü yeter.

Erdoğan, 15 Temmuz’un yıldönümünde konuşmuş, “Din kisvesi altında bu milleti sömürenlere prim vermeyeceğiz” demişti. Haliyle sözlerinde FETÖ dışındaki oluşumlara da açık kapı bırakması çok tartışılmıştı. Erdoğan, “Ne demek istiyor” derken Diyanet’in bu konuda bir rapor hazırladığını öğrendim.

Bu seferki gizli saklı da değil. Hatırlayın, devlet içinde örgütlenen yapılanma haberleri gündeme düştükçe, güvenlik bürokrasisinin bu konudaki uyarıları da konuşulur oldu. Polis Akademisi’nden çıkan raporlar ya da MİT’in uyarıları, “din alanı”nın FETÖ’vari yapılara karşı düzenlenmesini öneriyordu. Erdoğan da Diyanet’i zaman zaman göreve çağırdı. Tam da o günlerde Diyanet kaynaklı bir rapor kamuoyuna sızdırıldı. Derin dini bilgi içeren çalışma; tarikat, cemaat ve kişi merkezli oluşumları isim vererek sert bir dille eleştiriyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanlığı ifadeye çağrılabilir 20 Eylül 2021 | 1.915 Okunma Hem sen bunun farkındasın hem de polis farkında 16 Eylül 2021 | 1.430 Okunma Fethullah Gülen’in omzuna takılan rütbe 13 Eylül 2021 | 2.845 Okunma Bahçeli’nin unutulan kitabı 09 Eylül 2021 | 3.209 Okunma Kim çıkarıyor bu Resmi Gazete’yi yahu! 06 Eylül 2021 | 2.956 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar