Cumhurbaşkanlığı ifadeye çağrılabilir

Ankara Cumhuriyet Savcılığı için oldukça zor bir karar…

Saat gece yarısını geçti. Yalnız gözümüz değil, kulağımız da onda. Sabah okusan geri kalıyorsun. Saray’da ödüller verildi ama o unutuldu. “Yaptım oldu” ile yönetilen Türkiye’de en merak edilen gazete, Resmi Gazete.

10 günde üç genel müdürün değiştiği TCDD’de olan biten için “Kim çıkarıyor bu Resmi Gazete’yi” demiştim. Zira memlekette olan bitenin bütün sorumlusu o gazeteyi çıkaranlardı. Ben ironi yaparken Resmi Gazete mahkemelik oldu.

Kafanız mı karıştı? Şöyle anlatayım…

Geçen yıl 8 Haziran’da, gazeteci Müyesser Yıldız’ın evi basıldı. Ardından tutuklandı. Evden alınırken dört sütuna “casusluk” yazmışlardı. Kendileri bile inanmayınca, “Gizli belgeleri ele geçirdi” dediler. Tutuklarken ondan da vazgeçtiler. “Devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin ve açıklama”da karar kıldılar. Aylarca hapiste tuttukları Yıldız’a bu nedenle ceza da verdiler. Yıldız’ın dosyası temyizde, kesinleşmeyi bekliyor.

...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
SADAT’ın bıraktığı parmak izi 18 Ekim 2021 | 2.027 Okunma SADAT’çıların harp okullarında ne işi var? 14 Ekim 2021 | 4.455 Okunma Erdoğan kimin cumhurbaşkanı? 11 Ekim 2021 | 5.172 Okunma İşsiz celladın mezar taşı 07 Ekim 2021 | 725 Okunma İnsanlar konuşa konuşa demek isterdim 04 Ekim 2021 | 3.995 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar