CHP’deki günahkâr keçi

Şeytan tasvirlerinin keçilere benzemesi dikkatinizi çekti mi? Tesadüf değil, tektanrılı dinlerden önceye dayanıyor. İnsanlar bütün günahlarını bir keçinin boynuna asıyor. Artık herkesin günahlarının sorumlusu sayılan keçi, istemeyerek gittiği uçurumdan aşağıya itiliyor.

Susuzluktan öleceği çölün ortasına bırakıldığını da boynunun bıçakla kesildiğini de görüyoruz. Hâlâ kullandığımız “günah keçisi” buradan geliyor. Pagan kurban eylemi, önce Yahudiliğe ardından İslama farklılaşarak geçiyor. Bize ise adı kalıyor.

“Günah keçisi” arınma mı? Yoksa o son bakışı ikiyüzlülüğü mü temsil ediyor? Bir kurban veriyoruz. Böylece günahlarımızı hiç konuşmuyoruz. O son nefesten sonra kaldığımız yerden devam ediyoruz.

CHP’deki faili meçhul kumpası konuşuyoruz. Yazıyı yazmadan önce tüm tarafları bir kez daha aradım. Zaten izliyor, okuyorsunuz. Sizi, o öyle demiş bu böyle demişlerle, artık sıkıcı hale gelen komplo teorileriyle sıkmayayım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP’deki günahkâr keçi 28 Kasım 2019 | 6.509 Okunma Türkiye’nin ayağına değen taş 14 Ekim 2019 | 4.532 Okunma Özür dileyen ABD Elçiliği bunları nasıl unuttu 10 Ekim 2019 | 3.939 Okunma Şirin Ünal çok ‘şanslı’ bir adam 07 Ekim 2019 | 5.482 Okunma Tunç Soyer’in yaptığı dans anlatıldığı gibi değil 03 Ekim 2019 | 4.265 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar