Bülent Arınç’ı bırak, Fatih Ürek’e bak

Türkiye “istişaresiz” bir topluma dönüşürken bundan herkes nasibini alıyor...

“Eğer ben, yasak meyve konusunda meleklerle istişare etseydim, musibete maruz kalmazdım”.

Rivayete göre insanın ilk günahının sorumlusu, şeytan kandırığı ısırık değil, konuşmamaktı. Bir kişinin her şeyin en iyisini bildiği suskun düzenlerin akıbeti hep kötü oldu.

Bülent Arınç’ın istifa ettiği sırada, gazeteci İsmail Küçükkaya’nın yeni kitabı “Fikri Hür Vicdanı Hür”ü okuyordum. (Nemesis Kitap)

Bir yanlışlık olmasın. Arınç, AKP’den ayrılmadı. “Helalleşerek ayrıldım” dediği, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyeliği. Kurul, 15 Mayıs 2019 tarihli kararnameyle kuruldu. Gerekçesine göre, “millete ve devlete hizmeti geçmiş, bilgi ve birikim sahibi kişilerin bu kazanımlarından istifade edilebilme” amacı taşıyor. Haliyle Erdoğan için yaşanan bütün zikzaklara rağmen Arınç bu özellikleri sağlıyor.

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Adnan Oktar’ın siyasi ayağı var mı? 18 Ocak 2021 | 5.372 Okunma Erdoğan’ın kasetle yendiği siyasetçi 14 Ocak 2021 | 8.018 Okunma İlker Başbuğ mu anlatamıyor, onlar mı anlamıyor! 07 Ocak 2021 | 4.164 Okunma Hitler’in saflarındaki sarıklı 04 Ocak 2021 | 3.655 Okunma Yakılan kadının son sözü 31 Aralık 2020 | 3.217 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar