Bahçeli’nin elindeki suskunluk sopası

Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu bu hafta 'Bahçeli’nin elindeki suskunluk sopası' başlıklı yazısını kaleme aldı.

Parlamento diyoruz. Konuşmaktan geliyor. Dünyanın demokratik toplumları konuşur. Despotik, dikta, faşizan düzenler ise susma rejimleridir. 

Sanmayın hep susuyorduk. Öyle ya da böyle kimi şura kimi meclis, geleneklerimiz var. Mustafa Kemal işgal altında bile önce Meclis kurmadı mı? Harbin kanunlarına da stratejisine de konuşarak karar verilmedi mi?

Gelgelelim...

İş bugüne gelince bir demir yumruk konuşan herkesin kafasına vuruyor. Yüzde 50’lik sistemi bile tartıştırmıyor.

BAHÇELİ PROJESİ: EKMEL BEY

Önümde bir kitap var. Aslında siyasi değil. Bir işadamının, Dinçer Akyalı’nın hatıratı. Akyalı, aslında ülkücü değil. Ama ablasının ülkücü harekete gelin gitmesi sayesinde genç yaşta liderlerinin çoğunluğu ile tanışmış. O günlerden gelen ilişkileri ve akrabalıkları anlattıktan sonra kitapta şu sonuca varıyor:

“Emin Bilgiç aynı zamanda cumhurbaşkanının halk tarafından seçildiği ilk seçimde CHP ve MHP’nin ortak adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu’nun kayınpederidir. Bu ortak aday konusunda galiba MHP başkanının dediği olmuştu. Zira ben CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ekmeleddin Bey’i yakından veya uzaktan tanıdığını hiç sanmıyorum.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Erdoğan’ı durdurun’ diyen hâkim 22 Şubat 2024 | 4.800 Okunma Topu bırak ‘altıncı’ Murat’a bak! 19 Şubat 2024 | 1.628 Okunma Siyanürlü mezara gömülen millet 15 Şubat 2024 | 968 Okunma Murat Kurum’un ‘Hırsız’ diye çağrılan tanıdığı 12 Şubat 2024 | 2.306 Okunma Kılıçdaroğlu’nun yasaklanan videosu 08 Şubat 2024 | 2.620 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar