Ayasofya’ya bile ‘fuhuş yuvası’ diyen İslamcı

Devletin sistematik çıkışı da gösteriyor ki kimse Sofuoğlu meselesinin “anlık bir hata” olduğunu düşünmüyor. Ona karşı atılan adımlar, bir krizin başını erkenden ezmek olarak yorumlanıyor. İslamcı kesim içinde bazı “eller” erkenden durduruluyor.

Birincisine kaza diyoruz. İkincisine hata. Meşhur sözdeki gibi, üçüncüsü tercih sayılıyor.

“Ben 27 senedir üniversitede çalışıyorum. Son bir iki senedir derslerin bu denli boş olduğunu görmedim. Efendim, üniversite şehirleri geliştiriyormuş da falan da filan da… Yalan, böyle bir şey yok! Üniversitelerin şehirleri geliştirdiğinin göstergesi ne olur? Laboratuvarlar, kütüphaneler, araştırma enstitüleri artar. Gidin bakın üniversitelere. Bütün Türkiye’de üniversitelerin yerleştiği yerler Nişantaşı’na döndü.

Heyecanla yaptığı konuşmasına böyle başladı. Kendinden emin görünüyordu. Ancak yakın görüşü paylaştığına inandığı programdakiler bile itiraz etti.

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AKP’li başkanın kesmediği sakalı 25 Şubat 2021 | 3.814 Okunma Baskına uğrayan örgütün aradığı bakan 22 Şubat 2021 | 3.316 Okunma Kadir Topbaş’ın suskun cenazesi 18 Şubat 2021 | 6.604 Okunma Bari terfi ettireni terfi ettiren konuşsun 15 Şubat 2021 | 1.669 Okunma Faşistler uzaya uçtu da neden tutunamadı? 11 Şubat 2021 | 785 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar