Terör ve Siyonizm el ele!

Kaç “uygar, çağdaş” batılı devlet adamı vardır acaba 9 nisan 1948’de, Kudüs yakınlarında 600 kişinin oturduğu Filistin köyüne Irgun Zevai Leumi ve Lohamei Herut Siyonist paramiliter teröristlerin...

Kaç “uygar, çağdaş” batılı devlet adamı vardır acaba 9 nisan 1948’de, Kudüs yakınlarında 600 kişinin oturduğu Filistin köyüne Irgun Zevai Leumi ve Lohamei Herut Siyonist paramiliter teröristlerin saldırdığını bilen ve kabul eden? Örneğin “Siyonizmle terörizm aynı şeyler değildir” diyen Barack Obama biliyor mudur bu saldırıyı acaba? Ne miydi köyün adı? Der Yasin. Sessizdi; sakindi. Çobanlar koyun otlatır, kadınlar süt sağar, erkekler yakındaki kireç kuyularında çalışır, günler birbiri ardına kedersiz, tasasız devrilir giderdi. Evet ,iç savaş vardı. Filistin kuvvetleri, Siyonistlerin Kudüs’ü el geçirmemeleri için var güçleriyle direniyorlardı, İngilizler pılılarını pırtılarını toplayıp bölgeyi kargaşaya terk ettikten sonra. Ancak Der Yasin’in iç savaşla ilgisi yoktu. Ziyonistlerin amacı Filistin kuvvetlerinin Der Yasin’e odaklanıp Kudüs’e uzanan yoldan çekilmelerini sağlamaktı. 

O gün 107 kadın, erkek çocuk öldürüldü Der Yasin’de. Kimileri tüfekle vuruldu, kimilerinin evlerine el bombaları atıldı!  Kimi köylüler tutsak edildi; Doğu Kudüs sokaklarında, zincire vurulmuş dolaştırıldı sonra da öldürüldü, anlatılanlara göre. Saldırganlardan dördü öldürüldü 35’i  de yaralandı, tırmıkla, çapayla, baltayla. Yahudi Cemaatinin resmi paramiliter kolu Hagannah “saldırıyı” kınadı, iki haham da öyle. İsrail İçin Yahudi Ajansı, Ürdün Kralı Abdullah’a özür mektubu yolladı...Kral mektubu kabul etmedi.

İrgun teröristlerinin önderi Menachem Begin’di. Der Yasin katliamında yoktu gerçi ama saldırıdan haberi olmadığını söylemek saflık olur en azından. Aynı Begin daha sonra İsrail Başbakanı koltuğuna oturacaktı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Pentagon'un yeni yol haritası 16 Kasım 2020 | 963 Okunma Bağnazlık-ırkçılık ve cehalet! 14 Kasım 2020 | 441 Okunma AK Parti'den çooook önce, Adapazarı'nda da deprem olmuştu Kemal beyim! 07 Kasım 2020 | 1.581 Okunma "Kürt sorunu mutlaka bir çözüme kavuşmalı!" 31 Ekim 2020 | 1.442 Okunma Egemenliğin yolu Orta Doğu'dan geçer 24 Ekim 2020 | 420 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar